Menu

Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą w Jurkowie

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci wspólnie z innymi służbami promują zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Tym razem w słoneczny i upalny dzień (11.08) policjanci i strażacy pojawili się na kąpielisku „Chorwacja” w miejscowości Jurków.

Dla korzystających z pięknej pogody i wypoczywających na kąpielisku przygotowanno szereg atrakcji. Policjanci wspólnie ze strażakami z PSP w Brzesku i ratownikami zatrudnionymi na kąpielisku omówili zasady udzielania pierwszej pomocy symulując akcję ratunkową osoby wydobytej z wody. Zainteresowane osoby mogły z bliska obejrzeć działanie i udzielanie pierwszej pomocy z użyciem defibrylatora AED.

Dla dzieci, młodzieży i dorosłych zorganizowano liczne gry i zabawy promujące zasady bezpiecznego zachowania nad wodą. Największe emocje wzbudziła rywalizacja w wyścigach pływackich, wytrwali zostali uhonorowani nagrodami.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

 

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>