Menu

Jak w prosty sposób urozmaicić swoje ćwiczenia?

Często popełnianym błędem przez osoby uczęszczające na siłownie jest wykonywanie w kółko tych samych ćwiczeń. Powtarzalność jest dobra, ale tylko do momentu, gdy daje ona odpowiednie efekty. W momencie gdy okazuje się, że ćwiczenia przestają być efektywne lub jesteśmy nimi znużeni, powinniśmy pomyśleć o zmianach.

Urozmaicenie treningu nie musi oznaczać rewolucji, czasami wystarczy wzbogacić naszą normalną sekwencję ćwiczeń o kilka nowych elementów. Małe modyfikacje potrafią znacznie podnieść efektywność treningu. Dzięki urozmaiconemu treningowi możliwe jest ciągłe czerpanie przyjemności z aktywności fizycznej. Najprostszym sposobem na zmiany jest skorzystanie z nowego sprzętu do ćwiczeń.

Piłka do ćwiczeń

Jednym z rzadziej wykorzystywanych przyrządów sportowych jest piłka do ćwiczeń. Charakteryzuje się ona dużą średnicą. Piłki tego typu świetnie się sprawdzają w czasie pracy nad szczupłą sylwetką. Dużą zaletą tego rodzaju piłek jest to, że pozwalają wzmocnić mięśnie odpowiedzialne za równowagę. Praca z nimi poprawia również koordynację ruchową. Piłki do ćwiczeń można też wykorzystać w czasie ćwiczeń relaksacyjnych.

Stepper

Stepper to wyjątkowe urządzenie do ćwiczeń. Jego główną zaletą jest niewielki rozmiar. Można z niego korzystać praktycznie w każdym miejscu a po zakończonych zajęciach schować w domowej szafie. Odpowiednio wykorzystywany może być równie skuteczny jak „duże” maszyny do ćwiczeń takie jak rower stacjonarny, orbitrek, czy bieżnia elektryczna. Regularne korzystanie ze steppera pozwala wzmocnić mięśnie dolnej części ciała, głównie łydek, ud i pośladków.

Suwnica Smitha

Suwnica smitha to dużych rozmiarów maszyna treningowa. Zazwyczaj korzystają z niej osoby, które pragną urozmaicić swoje ćwiczenia siłowe. Jej główną zaletą jest to, że zapewnia ona płynność i stabilność ćwiczeń oraz znacznie poprawia ich bezpieczeństwo. Suwnica jest świetnym rozwiązaniem dla osób trenujących samotnie, ponieważ można z niej korzystać bez asekuracji osób trzecich.

Skakanka

Skakanka doskonale sprawdza się podczas ćwiczeń. Z jej pomocą można skutecznie modelować mięśnie dolnej części ciała, pozbyć się zbędnych kilogramów oraz poprawić koordynację ruchowo wzrokową. Co ważne jest ona również jednym z tańszych urządzeń do ćwiczeń?

Worek treningowy

Worek treningowy jest świetnym sposobem na walkę z monotonią. Jest to klasyczny przyrząd do ćwiczeń, który można powiesić praktycznie w każdym pomieszczeniu. Trening oparty na wykonywaniu ciosów i kopnięć pozwala nie tylko poprawić kondycję fizyczna i sprawność ruchową, ale również skutecznie redukuje stres.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>