Menu

Zapowiedzi weekendowe

Rodzinne pikniki, film i muzyka będą królować wśród atrakcji zbliżającego się weekendu. Tradycyjnie nie zapominamy także o najmłodszych mieszkańcach.

Piątek

Jak zwykle w wakacyjny piątek najmłodszych mieszkańców czeka spora dawka kreatywnej zabawy w rodzinnym wydaniu już dziś od godziny 17:00 na Zaczarowanej Wyspie Wilkonia. Wstęp na zajęcia jest bezpłatny, nie obowiązują zapisy, a dołączyć można w dowolnym momencie. Materiały niezbędne do udziału w zabawie zapewnia organizator. Gdyby aura na tarnowskim Rynku nie sprzyjała twórczym projektom, mali artyści wraz opiekunami mogą przenieść się do budynku przy Rynku 4, gdzie organizatorzy zapewnili ciepłe i suche miejsce do pracy.

Ostatnie w tym roku spotkanie z bluesem na tarnowskim rynku rozpocznie się od kameralnego koncertu Cool Blues – Muzyczne Spotkania Osób Niepełnosprawnych w Galerii Aniołowo o godz. 17.00, następnie przeniesiemy się do serca miasta na tarnowski Rynek, gdzie koncert Był Sobie Blues… z udziałem zespołów Wicked Heads i Kraków Street Band rozpocznie się o godz. 19:00. Na zakończenie bluesowej przygody kameralne jam session w jednym z tarnowskich klubów studenckich.

Sobota

Już po raz czwarty mieszkańcy będą mogli wziąć udział w pikniku rodzinnym – Tarninowe Koralobranie. W programie znalazły się popularne warsztaty koralowe, nauka zumby, a także tradycyjny już konkurs na najsmaczniejszą kanapkę. Imprezie będzie towarzyszył piknik ekologiczny – Pogromcy Smoga. Zabawę rozpoczynamy o godz. 10:00 w Parku Strzeleckim.

Wspólne czytanie najpiękniejszych opowieści z dzieciństwa rozpocznie się o godz. 18:00 na Wyspie Wilkonia. Około godz. 19:00 legendy o Tarnowie najmłodszym mieszkańcom miasta będzie czytał prezydent Roman Ciepiela. W przypadku niepogody zajęcia odbędą się pod dachem, z widokiem na Rynek, czyli pod adresem Rynek 4.

Przed nami ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu „Wakacyjne kino w Parku Sanguszków”. Tym razem w sobotni wieczór będzie można zobaczyć filmy familijne „Szeregowiec dolot” i „Tarzan”. Projekcje poprzedzi piknik rodzinny GraPark, który rozpocznie się już o godz. 15.

Niedziela

Tym razem w ramach cyklu „Klasyki w Parku” usłyszymy recital gitarowy absolwentki tarnowskiego „Muzyka” Julii Żarnowskiej. Koncert rozpocznie się o godz. 17:00 przed Pałacykiem BWA w Parku Strzeleckim.

Weekend zakończy coraz bardziej popularna potańcówka na Rynku. Muzyka zostanie wybrana z myślą o różnych grupach wiekowych i gustach muzycznych. Nie zabraknie żywiołowej muzyki disco, klasycznych evergreenów oraz współczesnych hitów. Początek o godz. 19:00

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i  Ludzie w Twoim kiosku

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>