Menu

Rozgość się między literami – „Kaligrafia”

Zostaw zabiegany i hałaśliwy świat za drzwiami, usiądź wygodnie, weź do ręki tę książkę i… rozgość się między słowami.

Nieważne, ile masz lat i kim jesteś. Poznaj wyjątkowy świat liter. Do tej pory kaligrafia kojarzyła Ci się z nauką ładnego, ale nudnego pisania? Zapomnij o tym! Przekonaj się, że to świetny sposób na poprawienie koncentracji, pobudzenie wyobraźni, a przede wszystkim relaks. Ponadto, dzięki kaligrafii stworzysz własne logo lub plakat na ścianę i zaimponujesz znajomym.

By zacząć, wystarczy zaostrzyć ołówek!

Gdybyś zastanawiał się, jak podpisywać czek na milion dolarów albo chociaż złotówek – kaligrafia jest na to najlepszym sposobem. To nie tylko sztuka pięknego pisania, to prastara umiejętność rozwijana w klasztorach, dziś niezwykle popularna wśród fanów tatuażu.
W końcu kaligrafować można wszystkim: od gęsiego pióra przez pędzel po naostrzony ołówek, na wielu materiałach i płaszczyznach, tak by stworzyć liternicze dzieło i umieścić je na wizytówce, plakacie, nawet ceramice albo właśnie czeku.

Jak się tego nauczyć? Jak przemienić słowa i litery w dzieło sztuki? A przy tym się zrelaksować, poprawić koncentrację, pobudzić wyobraźnię i zostawić za drzwiami zabiegany świat?
To właśnie pokazuje książka „Kaligrafia”, pełna interaktywnych ćwiczeń oraz twórczych zadań.

Premiera już 30 sierpnia!
Książkę popełnił najbardziej znany kaligraf w Polsce

Grzegorz Barasiński

ekspert w swojej dziedzinie. Skryba i iluminator, założyciel Polskiego Towarzystwa Kaligraficznego, pomysłodawca oraz wykładowca Letniej Szkoły Kaligrafii i Iluminacji, jak również organizator kilkudziesięciu rocznie warsztatów kaligraficznych w całej Polsce.

Fragment książki – przykładowe ćwiczenia

 

 

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>