Menu

IV Tarninowe Koralobranie już jutro

Już jutro, po raz czwarty, mieszkańcy będą mogli wziąć udział pikniku rodzinnym – Tarninowe Koralobranie. W programie znalazły się popularne warsztaty koralowe, nauka zumby, a także tradycyjny już konkurs na najsmaczniejszą kanapkę. Imprezie będzie towarzyszył piknik ekologiczny – Pogromcy Smoga. Zabawę rozpoczynamy o godz. 10:00 w Parku Strzeleckim.

Podczas „Rodzinnego śniadania na trawie” organizatorzy liczą też na kreatywność mieszkańców, dlatego przygotowali na nich dwa smakowite konkursy z nagrodami. Pierwszy z nich to „Smakowitka” , czyli rodzinny konkurs na najzdrowszą kanapkę. Natomiast „Witaminowa Pocztówka z Tarnowa ” to konkurs, który wydobędzie głęboko skrywane pokłady twórczego postrzegania świata. Uczestnicy będą mieli za zadanie skomponować jak najbardziej kolorową kanapkę w formie obrazka z warzyw i owoców z motywami tarnowskimi. W obu przypadkach chętni, którzy chcą podjąć wyzwanie, powinni przynieść zdrowe produkty i kocyk, który posłuży im za stanowisko pracy. Dla autorów najsmaczniejszych propozycji czekają cenne nagrody.

Przed tarnowską publicznością wystąpi także grupa dzieci z Kamieńca Podolskiego przebywająca obecnie w naszym mieście na kolonii letniej. Ludowy zespół tańca „APELSYN” z Ukrainy istnieje ponad 25 lat. W repertuarze zobaczymy tańce różnych narodowości oraz tańce nowoczesne.

Nie zabraknie także uwielbianych przez żeńską część mieszkańców warsztatów koralowych. Zainteresowani będą mogli samodzielnie wykonać tarninowe korale według zastrzeżonego wzoru, a następnie zabrać je za sobą do domu. W czasie pikniku będzie na to okazja aż cztery razy.

„ Zumba w plenerze” to propozycja dla lubiących aktywny wypoczynek. Zajęcia będą okazją, by nauczyć się tańczyć zumbę pod okiem instruktorów. Dla najwytrwalszych tancerzy organizatorzy przygotowali drobne upominki.

W tym samym czasie w Parku Strzeleckim odbywał się będzie drugi edukacyjny piknik na rzecz przeciwdziałania niskiej emisji w Tarnowie – „Tarnowscy Pogromcy SMOgA. STOP niskiej emisji w Tarnowie”.  W jego trakcie między innymi: rodzinna gra terenowa, nauka plecenia wianków, zdrowa strefa czy znakowanie rowerów. Nie zabraknie także muzyki  i porad ekspertów.

Do imprez dołączyła także Rada Osiedla Piaskówka, która będzie przekonywała, że  dobrze mieć sąsiada. W programie miedzy innymi grillowa kawiarenka, gry i zabawy sąsiedzkie, tajniki sztuki układania kwiatów oraz fotobudka.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>