Menu

Dariusz Sęk powalczy o tytuł mistrza Polski

Tarnowski pięściarz, Dariusz Sęk wystąpi w sobotę na odbywającej się w Międzyzdrojach gali Seaside Boxing Show IX. W walce wieczoru, wychowanek Tigera zmierzy się z Markiem Matyją, a stawką tego pojedynku będzie tytuł mistrza Polski w kategorii półciężkiej (79.4 kg).

Trzydziestojednoletni Dariusz Sęk, który na zawodowych ringach walczy od 2009 roku, stoczył do tej pory trzydzieści jeden pojedynków, a bilans jego walk to dwadzieścia sześć zwycięstw (w tym osiem przez nokaut), dwa remisy i trzy porażki. Ostatnio nie wiodło mu się zbyt dobrze, w poprzednich dwóch pojedynkach nie zdołał bowiem odnieść zwycięstwa. W listopadzie ubiegłego roku po ośmiorundowej walce zremisował w Łomiankach z Hiszpanem, Mustafą Chadlioui, natomiast w kwietniu podczas gali w Legionowie, po ośmiu rundach przegrał niespodziewanie na punkty z Ukraińcem, Viktorem Polyakovem.

Rywal tarnowianina jest od niego o cztery lata młodszy, a na zawodowstwo przeszedł sześć lat temu. W tym czasie pojawił się na ringu czternaście razy. Trzynaście z tych walk rozstrzygnął na swoją korzyść (z czego pięć przez nokaut), a jedynej porażki doznał w październiku ubiegłego roku, decyzją sędziów przegrywając w Zakopanem z Norbertem Dąbrowskim. W karierze amatorskiej, jego największym sukcesem było mistrzostwo Polski w wadze półciężkiej, wywalczone w roku 2013 w Zawierciu.

Warto dodać, że Dariusz Sęk i Marek Matyja pierwotnie zmierzyć mieli się już podczas wspomnianej gali w Legionowie, wówczas zrezygnowano jednak z tego pomysłu. Ich walka w Międzyzdrojach zakontraktowana została na dziesięć rund

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>