Menu

Kolejne rondo w mieście?

We wrześniu, gdy ruch samochodowy wróci do normy, urzędnicy tarnowskiego Zarządu Dróg i Komunikacji przeprowadzą analizę, która pomoże w podjęciu decyzji czy tymczasowe rondo na skrzyżowaniu ulic Starodąbrowskiej i Lwowskiej zostanie na stałe.

Rondo zostało wyznaczone pod koniec czerwca, w związku z prowadzoną przez kolej przebudową wiaduktu nad ulicą Gumniską. Jej fragment, prowadzący pod przebudowywanym wiaduktem został z początkiem wakacji całkowicie zamknięty dla ruchu samochodowego. Tymczasowe rondo miało poprawić warunki ruchu i zwiększyć bezpieczeństwo na skrzyżowaniu i w ocenie Artura Michałka z Zarządu Dróg i Komunikacji – spełniło swoją rolę. –  Warunki ruchu na tym skrzyżowaniu są zdecydowanie lepsze niż wcześniej, mimo radykalnego zwiększenia natężenia ruchu – podkreśla Artur Michałek i dodaje, że do ZDiK-u docierają pozytywne opinie kierowców i mieszkańców o tymczasowym rondzie. Decyzja, czy zostawić rondo na stałe, może zapaść najwcześniej w październiku, po tym, jak kolejarze otworzą przejazd pod wiaduktem. Jeżeli rondo nadal będzie spełniać swoją funkcję, zostanie na stałe.

Z kolei w rozładowaniu korków  na ulicy Lwowskiej pomóc mają zmiany w organizacji ruchu, których wprowadzenie planowane jest na początek września. Zakłada się między innymi zmianę programu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Lwowskiej i Orkana, gdzie zostanie wydłużony sygnał do skrętu w lewo z ulicy Lwowskiej od wiaduktu do centrum miasta. Zmienione zostaną też ustawienia sygnalizatorów świetlnych na przejściu dla pieszych przy Urzędzie Skarbowym w taki sposób, aby wydłużyć sygnał przejazdu dla samochodów. Zmieni się również program sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulicy Jana Pawła II z ulicą Słoneczną, na którym w ostatnich tygodniach ruch samochodowy się zwiększył.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>