Menu

Avia Świdnik – Unia Tarnów, 12 sierpnia

Już w najbliższą sobotę, wyjazdowym pojedynkiem z Avią Świdnik, trzecioligowe rozgrywki zainaugurują piłkarze tarnowskiej Unii. Dla tarnowian będzie to piąty z rzędu sezon na tym szczeblu rozgrywek. Poprzedni zakończyli na jedenastym miejscu, zdobywając w trzydziestu dwóch meczach czterdzieści punktów.

W ramach przygotowań do rundy jesiennej, podopieczni trenera Daniela Bartkowskiego rozegrali siedem meczów kontrolnych. W pierwszym z nich „Jaskółki” bardzo wyraźnie, bo 0-5 (0-4) przegrały z innym trzecioligowcem, Resovią Rzeszów. Znacznie lepszy wynik osiągnęli tarnowianie w pojedynku z drugoligową Siarką Tarnobrzeg, zakończonym rezultatem 2-2 (0-0).

Kolejne dwa sparingi rozegrała Unia w ciągu jednego dnia. Po wygranej 2-1 (0-0) z występującym we wschodniej grupie Centralnej Ligi Juniorów, Progresem Kraków, tarnowianie zremisowali w Żabnie 1-1 (1-0) z beniaminkiem czwartej ligi, tamtejszym Polanem.

W ostatnich trzech meczach sparingowych, nasi trzecioligowcy zmierzyli się z ekipami z czwartej ligi, notując w tych pojedynkach komplet możliwych rozstrzygnięć. Po przegranej 2-5 (1-4) z Wisłoką Dębica, w minioną sobotę piłkarze Unii rozegrali dwa spotkania. Na boisku w Skrzyszowie pokonali 2-1 (2-1) Wolanię Wola Rzędzińska, na zakończenie zremisowali natomiast u siebie 1-1 (1-0) z BKS Bochnia.

Najskuteczniejszym zawodnikiem Unii był w okresie przygotowawczym Damian Lubera, który zdobył trzy bramki. Po dwa gole strzelili Artur Biały i Sebastian Zawrzykraj, po jednym trafieniu zaliczyli natomiast Dawid Sojda, Marcel Tyl i Krzysztof Wrzosek.

Na koniec kilka słów o sprawach personalnych. Do Wolanii Wola Rzędzińska przeszedł Piotr Drozdowicz, Łukasz Popiela będzie natomiast w rundzie jesiennej reprezentował barwy beniaminka trzeciej ligi, Wiślan Jaśkowice. Z kadry mościckiego zespołu zniknęły także nazwiska Szymona Baradzieja (Wolania Wola Rzędzińska) oraz Piotra Barana (Tuchovia Tuchów). Jedyną nową, na dzień obecny, twarzą będzie natomiast wychowanek klubu, siedemnastoletni Arkadiusz Rajczyk.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>