Avia Świdnik – Unia Tarnów, 12 sierpnia

Już w najbliższą sobotę, wyjazdowym pojedynkiem z Avią Świdnik, trzecioligowe rozgrywki zainaugurują piłkarze tarnowskiej Unii. Dla tarnowian będzie to piąty z rzędu sezon na tym szczeblu rozgrywek. Poprzedni zakończyli na jedenastym miejscu, zdobywając w trzydziestu dwóch meczach czterdzieści punktów.

W ramach przygotowań do rundy jesiennej, podopieczni trenera Daniela Bartkowskiego rozegrali siedem meczów kontrolnych. W pierwszym z nich „Jaskółki” bardzo wyraźnie, bo 0-5 (0-4) przegrały z innym trzecioligowcem, Resovią Rzeszów. Znacznie lepszy wynik osiągnęli tarnowianie w pojedynku z drugoligową Siarką Tarnobrzeg, zakończonym rezultatem 2-2 (0-0).

Kolejne dwa sparingi rozegrała Unia w ciągu jednego dnia. Po wygranej 2-1 (0-0) z występującym we wschodniej grupie Centralnej Ligi Juniorów, Progresem Kraków, tarnowianie zremisowali w Żabnie 1-1 (1-0) z beniaminkiem czwartej ligi, tamtejszym Polanem.

W ostatnich trzech meczach sparingowych, nasi trzecioligowcy zmierzyli się z ekipami z czwartej ligi, notując w tych pojedynkach komplet możliwych rozstrzygnięć. Po przegranej 2-5 (1-4) z Wisłoką Dębica, w minioną sobotę piłkarze Unii rozegrali dwa spotkania. Na boisku w Skrzyszowie pokonali 2-1 (2-1) Wolanię Wola Rzędzińska, na zakończenie zremisowali natomiast u siebie 1-1 (1-0) z BKS Bochnia.

Najskuteczniejszym zawodnikiem Unii był w okresie przygotowawczym Damian Lubera, który zdobył trzy bramki. Po dwa gole strzelili Artur Biały i Sebastian Zawrzykraj, po jednym trafieniu zaliczyli natomiast Dawid Sojda, Marcel Tyl i Krzysztof Wrzosek.

Na koniec kilka słów o sprawach personalnych. Do Wolanii Wola Rzędzińska przeszedł Piotr Drozdowicz, Łukasz Popiela będzie natomiast w rundzie jesiennej reprezentował barwy beniaminka trzeciej ligi, Wiślan Jaśkowice. Z kadry mościckiego zespołu zniknęły także nazwiska Szymona Baradzieja (Wolania Wola Rzędzińska) oraz Piotra Barana (Tuchovia Tuchów). Jedyną nową, na dzień obecny, twarzą będzie natomiast wychowanek klubu, siedemnastoletni Arkadiusz Rajczyk.