Menu

MACIEJ GŁADYSZ MISTRZEM POLSKI

Ogromnym sukcesem podsumował miniony weekend w Słomczynie zespół Gładysz Karting Team. Maciej Gładysz ścigający się w klasie MICRO MAX podczas 6 rundy ROTAX MAX CHALLENG POLAND, oraz 3 rundy NORDIC CUP CHALLENGE wygrał wszystkie wyścigi klasy i wywalczył przewagę punktową w klasyfikacji generalnej zapewniającą mu tytuł Mistrza Polski na rundę przed końcem sezonu.

Zwycięstwo w sezonie 2017 zapewnia Maćkowi udział w Finale Światowym Rotax Grand Final, który odbędzie się w portugalskim Portimao w listopadzie.

Natalia Gładysz, która jest obecnie 3 w klasyfikacji sezonu otarła się o Słomczyńskie podium.

Zmagania wystartowały w sobotę przy akompaniamencie upalnej pogody. Mimo to Maciej wykręca 3 rezultat czasówki, a Natalia 4.

Już od pierwszego HEATU głównym rywalem Maćka okazuje się Maksymilian Obst. Pierwszy HEAT to bezsprzeczna dominacja Maćka. Na ostatnim okrążeniu kolejnego wyścigu Maciek przeprowadza udany atak i wygrywa, a pozycję lidera utrzymuje do końca dnia. Natalia przez cały dzień walczy z rywalami notując 6 i 7 lokatę. Kwalifikacje podsumowuje ostatecznie 4 rezultatem.

Niedziela to popisowa jazda Maćka i dwa zwycięstwa, w finale z 6s. przewagą nad drugim zawodnikiem. Warto odnotować również że uzyskuje najszybszy czas okrążenia podczas wyścigu.

Natalia jedzie równym i pewnym tempem dzięki czemu w półfinale zajmuje 4. miejsce. W finale w pierwszym zakręcie uczestniczy w incydencie, przez który spada o kilka pozycji. Nie poddaje się, rzuca się w pogoń za rywalami i powtarza 4.pozycję.

Jak zawsze słowem podsumowania podzielili się również sami zawodnicy.

Maciej; „Emocje były ogromne, ale starałem się im nie poddać. Wygrałem półfinał i finał, dzięki czemu wypracowałem sobie przewagę punktową w generalce, zapewniając mi tytuł mistrzowski w sezonie 2017. Bardzo się cieszę z osiągniętego wyniku. Tym zwycięstwem zapewniłem sobie udział w Finale Światowym Rotax Grand Final w portugalskim Portimao, który odbędzie się w listopadzie”.

Natalia; Do półfinału startowałam z 6 pola. Dużo pojedynków, dużo walki i dobre tempo pozwoliło mi awansować na 4 miejsce, które utrzymałam także w finale. W klasyfikacji generalnej jestem 3, a przede mną ostatnia runda pucharu, tym razem w Poznaniu podczas której będę się starała o awans”.

Wyścigowe rodzeństwo pragnie podziękować swojemu głównemu Partnerowi Grupie Azoty, oraz rodzicom, dziadkom, mechanikom, sponsorom i wszystkim tym, którzy wspierali ich podczas zawodów.

W najbliższy weekend 11-13 sierpnia, Natalia i Maciek wystartują w prestiżowych zawodach ROTAX Grand Festival w austriackim Bruck pod Wiedniem.

Ostatnia runda pucharu Rotax Max Challenge Poland zaplanowana jest na 16-17 września na torze Poznań.

Kalendarz Rotax Max Challenge Poland 2017:
08-09.04 1 seria Rotax Max Challenge Poland – Toruń
28-30.04 2 seria Rotax Max Challenge Poland – Słomczyn

12-13.05 3 seria Rotax Max Challenge Poland – Bydgoszcz
09-11.06 4 seria Rotax Max Challenge Poland – Słomczyn

21-23.07 5 seria Rotax Max Challenge Poland – Poznań
05-06.08 6 seria Rotax Max Challenge Poland – Słomczyn
16-17.09 7 seria Rotax Max Challenge Poland – Poznań

23-24.09 Mistrzostwa Polski Młodzików – Bydgoszcz

Rotax Grand Festival 2017:

11-13.08 BRUCK (AUT)

Kalendarz Central Easter Europe Rotax Max Challenge 2017:
17-19.03 ADRIA (IT)
15-16.04 BRUCK (AUT)
17-18.06 KECSKEMET (H)
15-16.07 CHEB (CZ)
09-10.09 BRUCK (AUT)

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>