Nie umiejąc czytać nut i grać na pianinie– zagraj koncert przed komisją, czyli dyskalkulia

Sierpień, czyli nadchodzi druga szansa na zaliczenie matury.  Dla wielu uczniów będzie to krok, który otworzy im drogę na wyższe uczelnie i sprawi, że pewnie etap w ich życiu zostanie definitywnie zamknięty.

Jednak nie dla wszystkich, druga szansa na podejście do egzaminów po poduczeniu się, czy pozbyciu problemów, które uniemożliwiły im zdania egzaminów w majowym terminie będzie takim otworzeniem dalszej drogi edukacyjnej. Matura z matematyki może być progiem nie do przeskoczenia dla tych, którzy całe życie borykając się z dyskalkulią, pozbawieni zostali możliwości zdawania innego przedmiotu zamiast niej. Masz już indeks Akademii Sztuk Pięknych, dzięki swoim działaniom i udziału w olimpiadach i konkursach?  Zapomnij o tym – nie zdasz w sierpniu matematyki i tym razem  – i w następnym roku też nie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa uzyskanie pozytywnego wyniku ze wszystkich obowiązkowych przedmiotów maturalnych jest warunkiem kontynuowania nauki na uczelni wyższej. Tym samym osoby mimo zdiagnozowanej dyskalkulii, które wykazują się talentami w dziedzinie nauk humanistycznych lub są uzdolnione artystycznie, mają zamkniętą drogę do zdobycia wyższego wykształcenia.

Więcej w papierowym wydaniu MiL w Twoim kiosku!