„Stara Kaplica” w Tarnowcu będzie wreszcie centrum kulturalnym

Kolejny krok w przywróceniu społeczności Tarnowca dawnej kaplicy, która jako charakterystyczny budynek, wpisany w historię miejscowości będzie znowu służyć mieszkańcom sołectwa, jako miejsce spotkań, wydarzeń kulturalnych i centrum zgromadzeń.

Umowy o dofinansowanie  w kwocie 520 tys. złotych w ramach RPO 2014-2020 przebudowy istniejącego budynku, który obecnie jest w opłakanym stanie  podpisali  wicemarszałek województwa Stanisław Sorys  oraz wójt gminy Grzegorz Kozioł.  Cała inwestycja oszacowana została na 1,5 mln.

Przypomnijmy, że gmina nabyła budynek dawnego Domu Katolickiego czyli tzw. „starej kaplicy” wraz z przylegającą działką w Tarnowcu na potrzeby społeczności lokalnej w czerwcu 2015 roku.

–W centrum wsi zyskujemy obiekt, który ma szanse stać się centrum kulturalnym Tarnowca. Mam nadzieję, że zostanie on wkrótce wyremontowany, a jego otoczenie pięknie zagospodarowane i będzie to prawdziwa wizytówka naszej miejscowości – mówił dwa lata temu sołtys Jan Nowak. Wygląda na to, że uda się zrealizować ten plan, miedzy innymi właśnie dzięki dotacjom unijnym.

Więcej w papierowym wydaniu MiL w Twoim kiosku!