Przy pomocy tabletu kradli luksusowe samochody

Trzech mężczyzn aresztowano za kradzieże luksusowych samochodów za pomocą tabletu. Zatrzymano ich w Tarnowie w czasie usiłowaniu kradzieży samochodu BMW wartości prawie 300 tysięcy złotych. Zatrzymanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Trzech mieszkańców Małopolski wyspecjalizowało się w kradzieżach luksusowych samochodów. Przy pomocy urządzeń elektronicznych pokonywali zabezpieczenia drogich pojazdów, a następnie dokonywali ich kradzieży. W zeszłym tygodniu w Tarnowie usiłowali ukraść samochód BMW X5 wartości 290 000 złotych. Zostali jednak zatrzymani przez policjantów operacyjnych wydziałów i komórek Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Mężczyźni to mieszkańcy powiatu krakowskiego w wieku od 25-34 lat.

Zatrzymanym mężczyznom przedstawiono zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem do pojazdu i doprowadzono do tarnowskiej prokuratury. Następnie prokuratura skierowała wnioski o tymczasowe aresztowanie do sądu. Po analizie przedstawionych dowodów tarnowski sąd zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec wszystkich zatrzymanych.

Śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Tarnowie w kierunku artykułu 279 kodeksu karnego. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. Sprawa ta ma jednak charakter rozwojowy.

Więcej wiadomości z Twojego regionu w Magazynie Miasto i Ludzie