Menu

Pięciu żużlowców Unii Tarnów w Pucharze Nice 1. Ligi Żużlowej

Aż pięciu żużlowców tarnowskiej Grupy Azoty Unii uzyskało prawo startu w Pucharze Nice 1. Ligi Żużlowej (czwarty na liście rezerwowych jest kolejny tarnowianin, Patryk Rolnicki). Zawody przeznaczone dla najlepszych zawodników jeżdżących na zapleczu PGE Ekstraligi rozegrane zostaną w niedzielę 13 sierpnia na torze w Pile.

Na liście nominowanych, ogłoszonej przez Główną Komisję Sportu Żużlowego, znaleźli się: Kenneth Bjerre, Mikkel Michelsen, Peter Ljung, Artur Mroczka i Artur Czaja. Grupa Azoty Unia Tarnów jest najliczniej reprezentowanym na tej liście klubem. Oprócz tarnowian, figurują na niej nazwiska czterech zawodników Euro Finannce Polonii Piła (Norbert Kościuch, Tomasz Gapiński, Adrian Cyfer i Michał Szczepaniak, który otrzymał na ten turniej „dziką kartę”), trzech żużlowców Zdunek Wybrzeża Gdańsk (Troy Batchelor, Anders Thomsen i Kacper Gomólski), dwóch jeźdźców Lokomotivu Daugavpils (Timo Lahti i Maksim Bogdanovs) oraz Mateusza Szczepaniaka z Arge Speedway Wandy Kraków i Hansa Andersena z Orła Łódź.

W pierwszej edycji zawodów, które odbyły się w ubiegłym roku na torze w Lublinie, wszystkie miejsca na podium zajęli żużlowcy Orła Łódź. Zwyciężył wówczas Robert Miśkowiak, drugi był Hans Andersen, a trzeci Tomasz Gapiński.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>