Menu

Filmowe hity w gitarowym brzmieniu KONCERT

Koncert gitarowych mistrzów, duetu Marek Napiórkowski i Artur Lesicki, którzy zaprezentują materiał z płyty „Celuloid” odbędzie się w najbliższy piątek, 4 sierpnia, w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Utwory z nominowanej do nagrody FRYDERYKA płyty usłyszymy w ramach 5. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Emanacje 2017. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00.

Jedyny w swoim rodzaju duet gitarowych mistrzów, wykona dobrze znane i bliskie sercu melodie z polskich filmów i seriali. Płyta jest hołdem złożonym muzyce napisanej przez polskich kompozytorów takich jak: Krzysztofa Komedy, Wojciecha Kilara, Andrzeja Kurylewicza, Andrzeja Korzyńskiego i Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza. Marek Napiórkowski i Artur Lesicki – czołowi polscy gitarzyści jazzowi, a także przyjaciele od lat dzieciństwa – po raz pierwszy w karierze nagrali płytę w duecie. Jej efekty możemy usłyszeć na żywo podczas koncertu w Lusławicach.

Muzycy wykonają kilkanaście znanych z dużego i małego ekranu utworów w wyjątkowych aranżacjach na dwie gitary. Mieszkańcy Tarnowa mieli okazję wysłuchać koncertu podczas inauguracji tegorocznej Tarnowskiej Nagrody Filmowej.

Bilety na koncert są bezpłatne. Ostatnia pula z rezerwacji internetowej zostanie udostępniona w środę (2 sierpnia) o godz. 12:00.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>