Menu

Czym są filtry HEPA?

Myśląc o sprzęcie AGD, do głowy przychodzi nam przede wszystkim pralka, lodówka czy kuchenka. Tymczasem równie ważnym elementem jest odkurzacz, bez którego wiele osób kompletnie nie wyobraża sobie prowadzenia domowego gospodarstwa. W niniejszym artykule skupimy się właśnie na tych urządzeniach.

Postęp technologiczny przyniósł w ostatnim czasie wiele nowych, ułatwiających życie rozwiązań. Reguła ta nie ominęła oczywiście odkurzaczy, głównie za sprawą filtrów HEPA – stosunkowo nowej broni przeciwko drobnym zanieczyszczeniom. Czym są owe filtry? Odpowiedź znajdą Państwo poniżej oraz na stronie czescisamsung.pl/.

Skuteczność przede wszystkim

Skrót HEPA powstał z połączenia słów High Efficiency Particulate Air Filter (wysokoefektywny filtr powietrza). Jest to rozwiązanie wykorzystywane nie tylko w odkurzaczach, jednak w niniejszym artykule skupimy się właśnie na tym rodzaju urządzeń.

Filtry HEPA usuwają z naszego otoczenia nawet najmniejsze drobiny kurzu, choć ich spektrum działania jest znacznie szersze. Bakterie, wirusy, pleśń, odchody roztoczy, dym – wszystkie te mikroskopijne cząsteczki są skutecznie zbierane i usuwane z ludzkiej przestrzeni życiowej. Filtry HEPA są przy tym niezwykle skuteczne i potrafią wyłapać nawet 99,95% zanieczyszczeń. Jest to szczególnie ważne w przypadku alergików, dla których czyste powietrze stanowi kolosalną różnicę. Żaden z nich nie będzie się zastanawiał co wybrać: męczarnię czy komfort.

Naprawdę warto

Wiele osób wciąż uważa filtry HEPA za dodatek, który może i podnosi funkcjonalność odkurzacza, ale producenci dodają go przede wszystkim po to by podnieść cenę produktu. Jest to oczywiście błędne myślenie, wynikające głównie z nieznajomości tematu. Bardzo skutecznie usuwają najdrobniejsze zanieczyszczenia, co jest ważne już nie tylko dla alergików, ale i dla ludzi zdrowych. Poza tym tak łatwo nabyć nowe alergie w związku z jakością powietrza, że warto działać profilaktycznie.

Jeśli chcecie Państwo utrzymać w domu higieniczne warunki, odkurzacz z filtrami HEPA jest jednym z głównych narzędzi pozwalających osiągnąć ten cel.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>