Muzyka filmowa przyciągnęła tłumy na tarnowski Rynek

Muzyka m.in. z filmów „Misja”, „Titanic”, „Gwiezdne wojny” czy „Król lew” przyciągnęła na tarnowski Rynek starszych i młodych mieszkańców miasta. Utwory pochodzące ze ścieżek dźwiękowych polskiej i światowej kinematografii wykonała Polska Orkiestra Muzyki Filmowej pod dyrekcją Przemysława Pasternaka.

Słuchaczom został zaprezentowany program „The Best of the Best”. Podczas koncertu na telebimie wyświetlane były fragmenty filmów. Polska Orkiestra Muzyki Filmowej jest pierwszą i jedyną orkiestrą symfoniczną w Polsce, specjalizującą się w tego typu muzyce. Powstała w 2011 roku z inicjatywy jej obecnego dyrektora i dyrygenta Przemysława Pasternaka. Orkiestra w ciągu kilku lat uczestniczyła w wielu prestiżowych wydarzeniach w całym kraju, takich jak, między innymi: festiwale „Misteria Paschalia”, „Muzyka Lata”, „Koncert Muzyki Filmowej” z największymi polskimi gwiazdami. W orkiestrze grają profesjonalni muzycy oraz występują soliści, m. in. Edyta Krzemień, Kuba Jurzyk , Michał „Gashoo” Gasz, Zofia Nowakowska, Agnieszka Twardowska.

fot: Wojciech Biedroń