Czy jedno veto wystarczy?

Protesty i manifestacje, które pod polskimi sądami i prokuraturami trwają od wielu dni gromadziły z dnia na dzień coraz więcej mieszkańców nie tylko większych miast, ale i małych miasteczek.

Wielotysięczne tłumy ze świecami robią wrażenie, ale to właśnie kilkuosobowe grupy, w najmilejszych ośrodkach są znakiem, że sprawa zawetowania ustaw o sądownictwie wprowadzanych przez rząd PiS przez prezydenta RP nie jest tylko rozgrywką  polityczną. To nie  sprawa przyszłości „być- albo nie być” polityków, ale tego, czy obywatele będą mogli żyć w kraju dającym im poczucie bezpieczeństwa.

W Tarnowie protesty zaczynały się kilkunastu osób, obecnie jest ich kilkaset. Przychodzą ludzie z różnych opcji politycznych, jednak wśród manifestujących brak emblematów i symboli partyjnych. Można za to zobaczyć transparenty nawołujące do poszanowania konstytucji, flagi polskie i unijne oraz  zapalone świece w dłoniach.  Konstytucja konstytucją, ale co może oznaczać kwestia  weta prezydenckiego dla Tarnowa?

Więcej w papierowym wydaniu MiL w Twoim kiosku!