Menu

Niewybuch w Bruśniku

Niewybuch z czasów II Wojny Światowej został odnaleziony podczas porannego spaceru w lesie. Pocisk znajdował w rejonie leśnego strumyka.

W tym roku to już piąte niebezpieczne znalezisko w regionie tarnowskim. Tym razem w Bruśniku mężczyzna w czasie porannego spaceru po lesie znalazł w rejonie strumyka niewybuch. Powiadomił o znalezisku dyżurnego jednostki Policji, który na miejsce skierował specjalistów w Nieetatowej Grupy Minersko-Pirotechnicznej Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Okazało się, że jest to pocisk artyleryjski kal. 75 mm bez zapalnika z czasów II Wojny Światowej. Miejsce odnalezienia niewybuchy zostało zabezpieczone przez policjantów z Komisariatu Policji w Ciężkowicach. Odnaleziony pocisk artyleryjski zostanie dzisiaj w godzinach południowych zabezpieczony przez saperów Wojska Polskiego z Rzeszowa i przewieziony na poligon, gdzie zostanie zneutralizowany.

W dalszym ciągu apelujemy o rozsądek w postępowaniu z tego typu znaleziskami. Zawsze należy powiadomić Policję. Na miejsce zostaną skierowane osoby, które będą mogły określić rodzaj przedmiotu oraz jego możliwą siłę rażenia. Nigdy samodzielnie nie próbujmy dotykać, sprawdzać oraz przenosić tego typu znalezisk, jak najszybciej musimy powiadomić dyżurnego, a miejsce powinniśmy oznaczyć do czasu przyjazdu patrolu.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>