Menu

Dunajec odkrywa swoje niebezpieczne skarby

Tym razem policjanci Nieetatowej Grupy Minersko-Pirotechnicznej Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie wezwani zostali do odnalezionego na brzegu rzeki Dunajec granatu. Niebezpieczne znalezisko pochodzenia wojskowego mocno skorodowane z widoczną zawleczką oraz zapalnikiem leżało na kamienistym brzegu rzeki.

W niedzielę 9.07. br. mieszkaniec powiatu tarnowskiego podczas wędkowania na brzegu rzeki Dunajec odnalazł najprawdopodobniej granat. Niewypał wraz z zapalnikiem oraz zawleczką leżał na kamienistym brzegu Dunajca, stanowił jednak zagrożenie wybuchem. Skierowana na miejsce grupa pirotechniczna z Tarnowa stwierdziła, że jest to granat obronny wz. 33 z czasów zawieruchy wojennej, bardzo mocno skorodowany o niedużym zasięgu rażenia. Miejsce odnalezienia niewybuchu zostało prawidłowo oznakowane, a następnie niebezpieczne znalezisko przekazane saperom Wojska Polskiego z Rzeszowa. Patrol saperski bezpiecznie przetransportował granat na poligon celem jego neutralizacji.

Tarnowska Policja zwraca się ze szczególnym apelem o nie podejmowanie prób samodzielnego przenoszenia tego typu znalezisk. Nieostrożne postępowanie może doprowadzić do zagrożenia zdrowia, a nawet życia. W związku z tym należy jak najszybciej powiadomić dyżurnego, a miejsce oznaczyć do czasu przyjazdu patrolu.

więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

 

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>