Mieszkanie w centrum, czy na obrzeżach – co wybrać?

Zastanawiasz się nad tym, czy lepiej byłoby wybrać mieszkanie w centrum dużego miasta, czy może lepiej coś na obrzeżach? Wybór na pewno nie jest łatwy, jednakże, mamy nadzieję, że kilka z naszych sugestii pomogą Ci w jak najlepszym podjęciu decyzji. Od czego zacząć?

Jakie masz potrzeby?

W zasadzie jest to jedna z najważniejszych spraw, na których powinieneś się skupić i nie radzimy jej zaniedbywać. Tak naprawdę, wszystko przy wyborze najlepszego mieszkania będzie rozbijało się o Twoje potrzeby. Nie czynnik finansowy, ale o to, na czym najbardziej Ci zależy. Dopiero, kiedy określisz swoje wymagania względem mieszkania będziesz w stanie skupić się na tym, aby dopasować optymalny lokal do tych potrzeb, gdyż na rynku nie brakuje mniej lub bardziej ciekawych ofert.

Mieszkanie w centrum

Tutaj musisz się pogodzić z tym, że panuje niestety ciągły miejski zgiełk, a niektórzy nie lubią takiego czegoś. Z drugiej jednak strony, w zasadzie wszędzie jest naprawdę blisko i nie trzeba codziennie stać w korkach, aby zza miasta dojechać np. do pracy. Jednakże, przedstawiciele https://alberoinvest.pl/ zaznaczają, że w przypadku mieszkań w centrach miast niestety należy też liczyć się z tym, że mają adekwatnie wyższą cenę i tutaj niestety będzie trzeba się przygotować na całkiem spore ceny, względem lokali położonych na obrzeżach miast.

Co na obrzeżach?

Tutaj na pewno liczy się to, że tego typu mieszkania są tańsze od tych w centrum. Dla wielu osób czynnik finansowy będzie odgrywał kluczowe znaczenie. Jednakże, nie powinieneś go stawiać na piedestale, bowiem w przeciwnym razie może się okazać, że dane mieszkanie co prawda było tanie, ale niestety jest położone w kompletnie nieprzystępnej lokalizacji. Jeśli natomiast chodzi o samą lokalizację, to zawsze zwracajmy uwagę, czy mamy stamtąd blisko do przystanków, szkół, czy urzędów. To wszystko ma naprawdę duże znaczenie i w żadnym wypadku nie radzimy takich cech ignorować. Szczególnie, że po kilku latach mógłbyś bardzo mocno żałować podjętej decyzji.

Pamiętaj, że mamy tutaj do czynienia z naprawdę wielką inwestycją pod względem finansowym. To tym bardziej ważne, jeśli decydujesz się na wzięci kredytu, którym będziesz związany z bankiem przez kolejne kilkanaście lat. Dlatego też w żadnym wypadku nie ma tutaj miejsca, na jakiekolwiek błędy i pochopne rozwiązania, które mógłbyś podejmować.

Komentarze ( 1 )

• Martin

To od zawsze było nasze wspólne marzenie, domek na uboczu. Gdybyśmy nie trafili na http://www.mieszkaniedm.pl/ to dalej byłby to tylko temat do rozmów. Potrzebowaliśmy napędu i MdM nam go dał. Mieszkanie dla Młodych oferuje dopłaty, w zależności od charakteru inwestycji. Można dostać dopłatę do kredytu lub zwrot części vat za zakupione materiały. Myśmy skorzystali z pierwszej opcji bo wzięliśmy od dewelopera. Moim zdanie się opłacało, a sprawdzić można przecież każdą możliwość za darmo.