Menu

Próba gwałtu na cmentarzu

W sobotnie popołudnie na Starym Cmentarzu w Tarnowie 28-latek usiłował zgwałcić kobietę. Tylko dzięki zdecydowanej postawie napadniętej mężczyzna uciekł. Po zgłoszeniu zdarzenia, jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali napastnika w jego mieszkaniu. Za usiłowanie gwałtu grozi mężczyźnie do 12 lat pozbawienia wolności.

W sobotnie popołudnie 64-letnia kobieta poszła na Stary Cmentarz w Tarnowie, by posprzątać groby swoich bliskich. Na cmentarzu nie było wielu osób, gdy podszedł do niej młody, nietrzeźwy mężczyzna i złożył niemoralne propozycje. Kobieta odmówiła, a zdenerwowany napastnik zaczął jej zadawać ciosy rękami, najpierw po głowie, później po całym ciele, co spowodowało, że upadła. Kobieta jednak stawiała zdecydowany opór co spowodowało, że agresor przestraszył się i uciekł. Kilka minut później przejęta i roztrzęsiona powiadomiła Policję. Policjanci kilkanaście minut później ustalili napastnika i zatrzymali go w jego mieszkaniu. Okazało się, że jest to 28-letni mieszkaniec naszego miasta wcześniej już notowany za przestępstwa przeciwko mieniu. Mężczyzna został zatrzymany, a po wytrzeźwieniu przedstawiono mu zarzut usiłowania zgwałcenia. Następnie napastnika doprowadzono do tarnowskiej prokuratury, która skierowała wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie.

Sąd podczas posiedzenia zastosował wobec mężczyzny środek izolacyjny w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji Tarnów-Centrum. Za czyn określony w artykule 197 par. 1 kodeksu karnego grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>