Menu

Kolejny groźny wypadek w Zabłędzy

Autobus rejsowy, czterdziestotonowy samochód ciężarowy oraz samochód osobowy uczestniczyły w zdarzeniu w Zabłędzy. Trzy osoby trafiły do tarnowskiego szpitala. Droga wojewódzka DW977 była przez 5 godzin całkowicie zablokowana.

Chwile grozy przeżyli pasażerowie rejsowego autobusu do Krakowa. W Zabłędzy k. Tuchowa doszło do czołowo-bocznego zderzenia ciągnika siodłowego z autokarem. Jak się okazało pierwszeństwa przejazdu nie ustąpił kierujący samochodem BMW wyjeżdżając z drogi podporządkowanej wprost pod nadjeżdżający ciągnik siodłowy, który przewoził ładunek sypki o wadze ponad 20 ton. W wyniku uderzenia BMW zostało odrzucone i zepchnięte do rowu melioracyjnego, natomiast kierowca samochodu ciężarowego zjechał na przeciwległy pas ruch doprowadzając do zderzenia z autokarem.

Samochód ciężarowy sklinował się pomiędzy autobus, a przydrożne bariery energochłonne. Strażacy musieli ewakuować podróżujących przez okno autokaru ponieważ drzwi zostały zablokowane. Droga wojewódzka 977 przez 5 godzin była całkowicie nieprzejezdna.

W wyniku tego zdarzenia drogowego do tarnowskiego szpitala zostało przetransportowane trzy osoby, dwie z autobusu oraz kierowca BMW. Nikomu nie zagraża niebezpieczeństwo. Po zaopatrzeniu poszkodowani mogli samodzielnie opuścić szpital.

Okoliczności zdarzenia bada teraz Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>