Unia Tarnów drugie miejsce w Lublinie

Drugie miejsce zajęli zawodnicy Grupy Azoty Unii Tarnów w rozegranych w Lublinie zaległych zawodach szóstej rundy Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Tarnowianie już przed tym turniejem byli pewni awansu do półfinałów tej imprezy.

W pierwszym swoim biegu tarnowianie zdobyli pięć punktów bez żadnego problemu. Na skutek awarii busa do Lublina nie dotarł bowiem mający reprezentować Arge Speedway Wandę Kraków, Piotr Pióro i żużlowcy Grupy Azoty pojechali w dwójkę; wygrał Patryk Rolnicki, drugi był Krystian Stefanów.Komplet punktów wywalczyli nasi reprezentanci także w dwóch kolejnych gonitwach. Najpierw Michał Nowiński i Krystian Stefanów okazali się szybsi od Adriana Bialka z KSM Krosno, następnie para Krystian Stefanów – Patryk Rolnicki wygrała z duetem miejscowego Speed Car Motoru, Kamil Brzeziński – Krystian Włodarczyk.Seria podwójnych przegranych tarnowian została przerwana w biegu trzynastym.

Zwyciężył w nim wprawdzie Patryk Rolnicki, ale Michał Nowiński zajął trzecie miejsce, ustępując pola Robertowi Chmielowi z ROW Rybnik (ostatni linię mety minął drugi rybniczanin, Dawid Jona).Była to ostatnia w tych zawodach drużynowa wygrana naszych zawodników. W biegu szesnastym para Grupa Azoty Unii zremisowała 3-3 z Lokomotivem Daugavpils (Patryk Rolnicki wyprzedził Artioma Trofimowa i Olega Mihaiłowa, natomiast Michał Nowiński zaliczył defekt), a w ostatnim wyścigu przegrała 2-3 z Stalą Rzeszów (Wiktor Lampart pokonał Michała Nowińskiego – Krystian Stefanów i Patryk Wojdyło zostali wykluczeni ze względu na upadki).Wyniki: 1. Lokomotiv Daugavpils – 26 pkt., 2. Grupa Azoty Unia Tarnów – 24 pkt. (Patryk Rolnicki – 11 (3,2,3,3), Krystian Stefanów – 7 (2,2,3,w), Michał Nowiński – 6 (3,1,d,2)), 3. Stal Rzeszów – 22 pkt., 4. ROW Rybnik – 19 pkt., 5. Speed Car Motor Lublin – 16 pkt., 6. KSM Krosno – 9 pkt., NK. Argo Speedway Wanda Kraków.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku