Czworo dzieci spadło z wysięgnika podczas festynu

W Skrzyszowie, 2 lipca  podczas parafialnego  Festynu Rodzinnego doszło do groźnego wypadku. Pięć osób,  4 dzieci które oglądały panoramę okolicy z wysięgnika w asyście strażaka, spadło z wysokości kilku metrów.

To on doznał największych obrażeń. Jedno z dzieci ma złamane przedramię i wstrząśnienie mózgu, drugie złamane śródstopie, trzecie urazy głowy i szczęki, a czwarte wybite zęby. Poszkodowane dzieci to dwóch chłopców i dwie dziewczynki w wieku 8-13 lat.

Strażak, który znajdował się razem z dziećmi w koszu, ma połamane obie ręce, a jego rehabilitacja potrwa 2 m-ce. Na miejscu obecni  strażacy z OSP Skrzyszów, przeszkoleni jako ratownicy medyczni od razu udzielili pierwszej pomocy, a wezwane karetki natychmiast przewiozły poszkodowanych na tarnowski SOR, gdzie już czekano na nich.

Żuraw prawdopodobnie był przeciążony i złamał się powodując upadek. Dokładne przyczyny wypadku badają tarnowska policja i prokuratura. Wiadomo, że podnośnik należał do firmy budowlanej Deker, która wypożyczyła go na piknik rodzinny.  – Wstępnie możemy określić, że osoby znajdujące się na wyciągu były na wysokości 4-5 metrów. Szczegóły będziemy dopiero znać po konsultacji ze specjalistą od dozoru technicznego. To on określi na jaką wysokość dzieci i strażak byli wysunięci oraz z jakiej wysokości spadli – mówił rzecznik tarnowskiej Policji Paweł Klimek.

Z powodu wypadku  XVIII Festyn Rodzinny w Skrzyszowie przerwano.  Festyn organizowany jest cyklicznie  przez Parafię Rzymsko-Katolicką ze  Skrzyszowa i GCKiB. Impreza odbywała się na terenie  Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum w Skrzyszowie.

W Skrzyszowie, 2 lipca podczas parafialnego Festynu Rodzinnego doszło do groźnego wypadku. Pięć osób, 4 dzieci które oglądały panoramę okolicy z wysięgnika w asyście strażaka, spadło z wysokości kilku metrów.