Stypendia artystyczne przyznane przez Miasto Tarnów

Już po raz trzeci, zostały przyznane stypendia osobom zajmującym się twórczością artystyczną. Wysokość stypendium to 5 000 złotych, a przyznanie go jest wyrazem uznania ze strony Miasta Tarnowa dla lokalnych artystów za ich dokonania w dziedzinie kultury.

Komisja do spraw stypendiów artystycznych w roku 2016 w składzie: Anna Krakowska, Ryszard Pagacz, Marek Ciesielczyk, Zbigniew Kajpus, Krystyna Latała, Ewa Łączyńska – Widz, Piotr Kopa oraz Marcin Sobczyk – stwierdziła, że wszystkie złożone w bieżącym roku wnioski o przyznanie stypendium artystycznego były wyjątkowo ciekawe i wartościowe.

Laureaci zostaną uhonorowani podczas Inauguracji Święta Miasta – Zdearzenia 2017 23 czerwca w Teatrze im. L. Solskiego.

Literatura: Krzysztof Borowiec – „Muzyka rozrywkowa w Tarnowie. Lata 1956-2000” i Joanna Domańska – „Tarnów pełen opowieści”

Sztuki wizualne: Janusz Grysiewicz – sztuki wizualne, Monika Stec – „Galicjanie”, Wioletta Leszczyńska – „ Tarnów jak ilustrowany”, Joanna Tyborowska – „Projekt zina o Tarnowie”, Tomasz Sobczak – wystawa jubileuszowa.

Muzyka: Kamil Juszczyk – Sayes – realizacja trzech utworów w studio nagraniowym, Agnieszka Kapustka – profesjonalna realizacja nagrań 2 piosenek grupy WASABI , Michał Książek – „Misja – ostatni krzyk miasta”,Jarosław Tucki – „Jarek Tucki Trio”, Sławomir Ramian – „Starnowa 2017”, Bartłomiej Szułakiewicz – „Nie-zapomniane tarnowskie piosenki”, Piotr Pociask – wydanie płyty „Piotr Pociask Quartet – I see”. Taniec: Ewa Radzik – „TT – czyli Tarnów tańczy” . Kategoria film: Jakub Szydłowski – Tarnów in Timelapse.