Skażona woda w brzeskim, ale nie w Wojniczu i Zakliczynie

W Brzesku, gminie Dębno i części gminy Borzęcin ze względu na skażenie baterią  nie można korzystać z bieżącej wody, ani do picia, ani też nawet do mycia rąk. W Wojniczu i Zakliczynie nie ma takiego zagrożenia.

Komunikat w tej sprawie wydał miejscowy sanepid – Badania ujęcia wody w Łukanowicach wykazały niewielkie skażenie mikrobiologiczne wody bakterią clostridium perfinger. Nie można pić wody ani surowej ani przegotowanej, ponieważ przegotowanie wody nie eliminuje tej bakterii -powiedziała inspektor sanitarny w Brzesku Dorota Żak. Do czasu poprawy stanu wody i wykluczenia zanieczyszczenia mikrobiologicznego mieszkańcy nie mogą korzystać z wody do celów innych niż sanitarne, tj. spłukiwania toalet.

Więcej w papierowym wydaniu MiL w Twoim kiosku!

W Brzesku, gminie Dębno i części gminy Borzęcin ze względu na skażenie baterią nie można korzystać z bieżącej wody, ani do picia, ani też nawet do mycia rąk. W Wojniczu i Zakliczynie nie ma takiego zagrożenia.