Menu

Mauser w Dunajcu

Zabytkowy karabin z czasów I Wojny Światowej odnaleziony w Ostrowie. Wędkarz wyłowił go z dna rzeki Dunajec i przekazał policjantom.

W niedzielne popołudnie jeden z wędkarzy wyłowił z dna rzeki Dunajec karabin z czasów Pierwszej Wojny Światowej. Mauser owinięty plandeką leżał na dnie rzeki tuż przy brzegu. Po wyłowieniu można było zauważyć, że drewniane oraz metalowe elementy broni są doskonale zachowane pomimo widocznych na lufie i zamku śladów korozji. Mężczyzna przekazał znalezisko do dyżurnego Komisariatu Policji Tarnów-Zachód. Teraz przed policjantami zadanie sprawdzenia czy w ostatnim czasie broń mogła zostać użyta oraz w jakich okolicznościach znalazła się na dnie Dunajca.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji Tarnów-Zachód. Zabezpieczona broń trafi do laboratorium, celem przeprowadzenia badań, a następnie po pozbawieniu cech broni palnej trafi do muzeum.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>