Menu

Ładny parking przy Mostowej

Ulica Mostowa w Tarnowie, od momentu wybudowaniu kompleksu przychodni służby zdrowia, stała się popularna dla osób cierpiących na różnego rodzaju dolegliwości. Przylegający do kompleksu przychodni parking zaskakuje nas swym wyglądem.

Co prawda, słowo, określające miejsce postojowe samochodów, nie sugeruje, że w tym miejscu powinien znajdować się trawnik, tym bardziej obsadzony urokliwymi krzewami, to projektant parkingu zadbał o to, aby upiększyć go gustownie urządzonymi trawnikami. Cel osiągnięto – jakże pięknie prezentują się samochody w otoczeniu kolorowych krzewów. Tak urządzony parking można zaliczyć do grona najpiękniejszego parkingu w mieście. Tylko czy o to chodzi, aby parking był miejscem widokowym, czy raczej służącym zaparkowaniu pojazdów.

Samochodów przybywa, tak jak pacjentów, korzystających z usług przychodni na tej ulicy, więc i miejsc parkingowych brakuje. Powstaje dylemat – co ma być ważniejsze na parkingu – krzewy, trawniki, czy, zamiast nich, dodatkowe miejsca postojowe?

Jest tu jeszcze jeden ważki problem. Wjeżdżając lub wyjeżdżając z parkingu, kierowcy, w trakcie mijania się, zmuszeni są jechać po chodniku, ponieważ w tym miejscu ulica jest bardzo wąska.

Co prawda do tegoż parkingu prowadzą dwie ulice, z czego jedna jest jednokierunkowa, do wjazdu, a druga, wąska, przylegająca do budynków przychodni – dwukierunkowa. Problem można by rozwiązać stosując jeden kierunek jazdy również na tej wąskiej ulicy.

Innym rozwiązaniem mogłoby być zmniejszenie lub zlikwidowanie chodnika, który dotychczas służy nie do chodzenia, lecz jako dodatkowe miejsce parkingowe.

Na parkingu są wyznaczone cztery miejsca dla uprawnionych – nasuwa się pytanie, czy tak usytuowany parking, przy specjalistycznych przychodniach, winienmieć tylko cztery takie miejsca?

No cóż, nasze uwagi mogą okazać się nierealne, ale zasygnalizowany problem istnieje i powinien zainteresować odpowiednie służby miejskie.

I ku zadowoleniu użytkowników tego najpiękniejszego parkingu w mieście, można by tę kwestię pozytywnie rozwiązać.

Jacek Janicki
Artysta prawie Doskonały

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>