Menu

Pocisk artyleryjski w rowie

Niewybuch z czasów I Wojny Światowej został odnaleziony podczas prac przy regulacji rowów melioracyjnych w Szczepanowicach.

Kompletny pocisk artyleryjski wykopali pracownicy podczas robót przy udrażnianiu rowów melioracyjnych w Szczepanowicach. Pocisk ukryty pod cienką warstwą ziemi znajdował się w bezpośredniej bliskości drogi powiatowej, na szczęście z dala od zabudowań gospodarczych. Powiadomiony dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie na miejsce skierował policjantów z Nieetatowej Grupy Minersko-Pirotechnicznej KMP w Tarnowie oraz patrol z Komisariatu Policji Tarnów-Zachód. Niebezpieczne znalezisko zostało właściwie oznaczone i zabezpieczone do czasu przyjazdu patrolu saperskiego WP z Rzeszowa. Żołnierze potwierdzili, że jest to kompletny pocisk artyleryjski kaliber 75 milimetrów z czasów zawieruchy wojennej. Zabezpieczyli niewybuch i bezpiecznie wywieźli do miejsca neutralizacji.

W dalszym ciągu apelujemy o rozsądek w postępowaniu z tego typu znaleziskami. Zawsze należy powiadomić Policję. Na miejsce zostaną skierowane osoby, które będą mogły określić rodzaj przedmiotu oraz jego możliwą siłę rażenia. Nigdy samodzielnie nie próbujmy dotykać, sprawdzać oraz przenosić tego typu znalezisk, jak najszybciej musimy powiadomić dyżurnego, a miejsce powinniśmy oznaczyć do czasu przyjazdu patrolu.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>