Funkcjonariusze KP Szczucin ujawnili nielegalną produkcję bimbru

W dniu 5 czerwca 2017r. funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Szczucinie w trakcie wykonywania czynności służbowych ujawnili na jednej z prywatnych posesji na terenie Gminy Szczucin  aparaturę do destylacji bimbru skonstruowaną „domowym sposobem” oraz wyprodukowany przy użyciu tej aparatury  alkohol w ilości  12, 5 litra.

Właściciel posesji 59-letni mężczyzna przyznał się do konstrukcji aparatury oraz nielegalnego wyrobu bimbru, którego dokonywał od co najmniej kilku lat. Mężczyźnie przedstawiono zarzut nielegalnego wyrobu alkoholu etylowego bez wymaganego wpisu do rejestru z Ustawy o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych, za który grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku