Menu

Podróże inaczej

Może na zbliżające się lato i okres urlopowy można spojrzeć w tym roku trochę inaczej i poszukać nowych inspiracji? Centrum Sztuki Mościce proponuje w ten weekend podpowiedź – Festiwal „Dalekosiężni” – letnie spotkania podróżników. A może po prostu zapakować plecak i jechać na azymut?

Jako to się robi, opowiedzą w tegorocznej edycji, m.in.: Magda Łączak – wybitna biegaczka górska, zajmująca pierwsze miejsca w ultramaratonach górskich, Bartek Sabela w reportażu o walce o niepodległość mieszkańców Sahary Zachodniej, Dominik Szmajda o samotnej przeprawie przez dziewiczą dżunglę tropikalną w Kongo w samym środku Afryki, Tomasz Jakimiuk, który na tegorocznych Kolosach zdobył Nagrodę Dziennikarzy – za bezpretensjonalność, autentyczność i kreatywność oraz pokazanie, że nawet z najmniejszego miasteczka można wyruszyć w świat, opowie o sposobie na długą wyprawę, Andrzej Meller – polski dziennikarz, pracujący głównie jako reportażysta, korespondent wojenny opowie o słodko – gorzkim Wietnamie, Anna Knapik – tarnowianka, która samotnie eksplorowała Stany Zjednoczone, Kanadę, Meksyk, Nikaraguę, Kostarykę, Panamę, Kolumbię i Kubę. Wystąpi także Wojciech Dąbrowski – 50 lat z plecakiem, weteran światowych szlaków, dotarł do wszystkich państw świata, przy okazji 12-krotnie (!) okrążając glob. Należy do elitarnego klubu, zrzeszającego kilku podróżników, których nie pyta się – czy tam byłeś, bo na pewno tak.

W programie także warsztaty i konkursy z nagrodami, filmy np.: „Baby na Madagaskar”, „Mój czas”, „Nie dojechać nigdy”, wystawy i muzyczny piknik na trawie z piosenkami turystycznymi zespołu „Dom o Zielonych Progach”. Festiwal odbędzie się 9,10,11 czerwca 2017 r. w Centrum Sztuki Mościce.
Więcej informacji, na www.csm.tarnow.pl oraz FB www.facebook.com/zahoryzontdomu

Może na zbliżające się lato i okres urlopowy można spojrzeć w tym roku trochę inaczej i poszukać nowych inspiracji? Centrum Sztuki Mościce proponuje w ten weekend podpowiedź - Festiwal „Dalekosiężni” - letnie spotkania podróżników. A może po prostu zapakować plecak i jechać na azymut?

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>