Mały żydowski pokoik na Placu Rybnym

26 maja 2017 w Tarnowie miało miejsce otwarcie siedziby Komitetu Opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej w Tarnowie, która obecnie znajduje się przy Placu Rybnym.

Sympatycy Komitetu i jego działalności zebrali się, by razem z panem Adamem Bartoszem wysłuchać miedzy innymi Błogosławieństwa Bożego  słowami z Księgi Liczb, przekazanego przez  ks. Tadeusza Bukowskiego  (poświecenie przez Rabina odbyło się kilka  dni wcześniej),  a przy symbolicznej lampce wina z  Winiarni Lippóczy Pince, porozmawiać o przyszłych działaniach i planach dotyczących remontu cmentarza żydowskiego, na którym Komitet trzyma pieczę od lat starając się o środki na jego renowację, a także planowanych  Dniach Pamięci Żydów Galicyjskich GALICJANER SZTETL, które odbędą się w Tarnowie i jego okolicach w dniach 16-19 czerwca.

Więcej w papierowym wydaniu MiL w Twoim kiosku!