Samochody strażackie dla pięciu gmin

Gminy Borzęcin, Skrzyszów, Gromnik, Rzepiennik Strzyżewski i Szczucin otrzymały nowoczesne samochody strażackie volvo. W połowie auta sfinansowane zostały z budżetów gmin, w połowie z pieniędzy europejskich, przekazanych w ramach projektu przez Urząd Marszałkowski.

Nie byłoby tych samochodów, gdyby nie wicemarszałek Stanisław Sorys – twierdzili zgodnie szef ochotników Kazimierz Sady i radny wojewódzki Adam Kwaśniak.

Na uroczyste przekazanie samochodów do Gromnika przyjechali wójtowie gmin w asyście strażaków z miejscowości ze swoich gmin.Nasz samochód trafi do strażaków z Borzęcina Dolnegopowiedział nam wójt Borzęcina Janusz Kwaśniak.

Nasz samochód przekażemy do Łękawicy, bo w Skrzyszowie mamy nowoczesny wóz bojowy kupiony już wcześniejmówił natomiast wójt Skrzyszowa Marcin Kiwior.

Obejrzyj zdjęcia

Kup gazetę Miasto i Ludzie, wspieraj tarnowskie media.