Menu

Szczucińscy policjanci ujawnili nielegalną produkcję bimbru

W dniu 16 maja br. funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Szczucinie w trakcie wykonywania czynności służbowych ujawnili na jednej z prywatnych posesji na terenie Gminy Szczucin  aparaturę do destylacji bimbru skonstruowaną „domowym sposobem” oraz 10 butelek wypełnionych gotowym wyrobem o łącznej zawartości 14 litrów.

Właściciel posesji 52-letni mężczyzna przyznał się do konstrukcji aparatury oraz nielegalnego wyrobu bimbru, którego dokonywał od co najmniej kilku lat. Mężczyźnie, który wcześniej nie był karany za tego rodzaju przestępstwa przedstawiono zarzut nielegalnego wyrobu alkoholu etylowego bez wymaganego wpisu do rejestru z Ustawy o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych.

Podejrzany przyznał się do popełnionych czynów, za które grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim Kiosku

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>