Magda Gessler w Tarnowie chce rewolucji nie tylko kuchennej

Magda Gessler odwiedzając Tarnów przy okazji produkcji kolejnego odcinka swojego cyklu „Kuchenne rewolucje’, zwróciła uwagę na stan zniszczenia i zaniedbania Starej Łaźni, w której mieści się tarnowska restauracja będąca tematem jednego z kolejnych programów.

Budynek, który zwrócił uwagę Magdy Gessler to zabytek z 1902 roku, w którym mieściła się mykwa – żydowska łaźnia rytualna zbudowana w stylu mauretańskim z drobnymi elementami secesji. – Nie rozumiem, jak można pozwolić, by taki zabytek, tak wyjątkowy element architektury miasta mógł niszczeć, przykryty paskudnym banerem. Jestem osobą konsekwentną i będę drążyć tę sprawę.

Aby problem rozszedł się szerszym echem postanowiła wykorzystać nagranie „Kuchennych rewolucji” do nagłośnienia sprawy. Biorąc pod uwagę  zasięg i siłę portali społecznościowych przez które znana restauratorka komunikuje się z fanami, można przypuszczać, że o niechlubnej wizytówce miasta nie ucichnie tak szybko.

Więcej w papierowym wydaniu MiL w Twoim kiosku!

Magda Gessler odwiedzając Tarnów przy okazji produkcji kolejnego odcinka swojego programu „Kuchenne rewolucje’, zwróciła uwagę na stan zniszczenia i zaniedbania Starej Łaźni, w której mieści się tarnowska restauracja będąca tematem jednego z kolejnych odcinków.