Czesław Kwaśniak prezesem Endecji w okręgu tarnowskim

Czesław Kwaśniak prezesem Stowarzyszenia Endecja w okręgu tarnowskim. W tarnowskim hotelu Bristol odbył się zjazd okręgowy Endecji, podczas którego tarnowianin został jednogłośnie wybrany prezesem.

Delegaci wybrali też sześcioosobowy zarząd stowarzyszenia. W jego skład weszli przedstawiciele poszczególnych powiatów: Daniel Broda, Mateusz Bukowski, Jarosław Słoma, Krzysztof Stańczyk, Marek Szatko i Mirosław Wiśniowski.

Endecja chce przygotować się na najbliższe wybory samorządowe. Będzie to pierwszy sprawdzian wyborczy, do którego – co podkreśla nowy prezes Czesław Kwaśniak, stowarzyszenie wystawi wspólne listy wraz z innymi stowarzyszeniami będącymi pod auspicjami Ruchu Pawła Kukiza.

Chcemy stworzyć w okręgu tarnowskim bardzo mocną drużynę Ruchu Kukiz’15 na listach samorządowych – zapowiedział w pierwszym wywiadzie po swoim wyborze prezes Endecji w Tarnowie, Czesław Kwaśniak.

Czesław Kwaśniak zapowiada m.in. wystawienie przez Ruch Pawła Kukiza kandydata na prezydenta Tarnowa. Ugrupowanie chce zawalczyć także o Brzesko.

W tarnowskim zjeździe okręgowym Endecji uczestniczył Krzysztof Tenerowicz, przewodniczący struktur małopolskich Stowarzyszenia i szef jego Rady Programowej. Więcej o planach Endecji w najbliższym wydaniu Tygodnika Miasto i Ludzie.

Obejrzyj zdjęcia ze zjazdu okręgowego.

Czytaj i wspieraj polską prasę.