Tyle szczęścia na tarnowskim Rynku!

Święto kominiarzy jest obchodzone corocznie 4 maja, ich patronem jest święty Florian. Jako święty chroniący od ognia patronuje też strażakom i hutnikom. W Tarnowie swoje święto kominiarze uczcili 17 maja, uroczystym przemarszem przez miasto i mszą w Katedrze.

W ramach akcji społecznej „Zaproś kominiarza”, której patronuje Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej, został ogłoszony konkurs plastyczny „Kominiarz Strażnikiem Bezpieczeństwa Twojego Domu”, a jego wyniki ogłoszone zostały uroczyście na tarnowskim Rynku 17 maja.

Więcej w Papierowym wydaniu MiL w Twoim kiosku!

Komentarze ( 1 )