Menu

Raport: 75% mieszkańców woj. małopolskiego w 2016 r. zdecydowało się na dom w stylu tradycyjnym

Jak wynika ze statystyk, w 2016 roku aż 75% mieszkańców województwa małopolskiego postawiło na budowę domu w stylu tradycyjnym. Dlaczego jesteśmy aż tak przywiązani do standardowych, ponadczasowych rozwiązań? Jakie cechy przemawiają na korzyść domów zaprojektowanych zgodnie z tradycyjnym wzornictwem?

Murowany czy drewniany?

Domy o tradycyjnym charakterze znakomicie wpisują się w zróżnicowany polski krajobraz – są niesamowicie uniwersalne i zapewniają optymalne możliwości aranżacyjne. Właśnie dlatego cieszą się tak ogromną popularnością i są często wybierane przez inwestorów. Do klasycznych rozwiązań zaliczamy zarówno domy budowane w technologii murowanej, jak i te drewniane.

Pierwsza kategoria to propozycja dla osób ceniących solidne i długowieczne konstrukcje. Za wyborem takiego rozwiązania przemawiają przede wszystkim kwestie związane z bezpieczeństwem. Budynki murowane, dzięki materiałom, z których są stawiane, są ogniotrwałe i najbardziej odporne na wszelkie zjawiska atmosferyczne. Wbrew pozorom, domy stawiane w technice murowanej są także oszczędne – chociaż więcej wydamy na ich zbudowanie, to bryła domu zatrzyma ciepło i zapewni wewnętrz stabilną temperaturę, a to oznacza mniejsze wydatki na ogrzewanie.

Projekt domu Opałek III N 2G BSB1119

Druga kategoria projektów domów tradycyjnych również ma swoich zwolenników – budynki drewniane, stawiane np. w technice szkieletowej (kanadyjskiej) lub z bali to znakomita propozycja dla wszystkich osób, którym zależy na szybkim wprowadzeniu się, ponieważ ich konstrukcje stawia się bardzo szybko, co można zrobić nawet samodzielnie. Takiego wyboru dokonują także inwestorzy stawiający na ekologiczne rozwiązania. Mikroklimat panujący w nich jest przyjazny alergikom i bardzo korzystnie wpływa na zdrowie oraz ogólne samopoczucie.

Projekt domu Aster 2 BSA2002

Budowa domów tradycyjnych może okazać się zdecydowanie tańsza, gdyż łatwo jest znaleźć wprawionych specjalistów, którzy mają niezbędną wiedzę i doświadczenie. Wykorzystywane metody są znane od wielu lat, a co za tym idzie – sprawdzone i bezpieczne.

Uniwersalny design i możliwość swobodnej aranżacji
Domy w tradycyjnym stylu są bardzo uniwersalne i umożliwiają właścicielom eksperymentowanie z różnymi rozwiązaniami aranżacyjnymi – świetnie pasują do nich wszelkie urozmaicenia typu ozdobne balkony i wysunięte poza bryłę budynku wykusze. Elewacje inspirowane klasycznym wzornictwem nie wychodzą z mody i zawsze będą prezentowały się dobrze – niezależnie od tego, jakie trendy będą panowały w sektorze budowlanym. Jeśli zależy Ci na domu o ponadczasowym charakterze, projekt domu w stylu tradycyjnym będzie doskonałym wyborem.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>