To nie śmierci powinieneś się bać. Premiera piątej części serii z Davidem Hunterem

Ciało ludzkie składa się w sześćdziesięciu procentach z wody i samo z siebie nie unosi się na powierzchni. Pływa, dopóki w płucach jest powietrze, a potem, w miarę jak się ono ulatnia, zaczyna stopniowo opadać na dno.

Kiedy woda jest bardzo głęboka lub zimna, pozostanie tam, ulegając w ciemności powolnemu rozkładowi, który może trwać latami. A co jeśli przypadek wydobędzie je na światło dzienne?  Już 24 maja nakładem wydawnictwa Czarna Owca ukaże się piąta część serii z udziałem patologa sądowego – Davida Huntera.

Wykreowanego przez Becketta bohatera, kryminologa-antropologa, doktora Davida Huntera zdążyli już pokochać także polscy czytelnicy. W Chemii śmierci zaszywa się w pozornie spokojnym miasteczku, gdzie każdy może być ofiarą, w Zapisanych w kościach próbuje odczytać historię przerażającej zbrodni ze spopielałych kości, a w Szeptach zmarłych i Wołaniu grobu stara się rozszyfrować kolejne zagadki bestialskich morderstw. W piątej części Niespokojni zmarli przyjdzie mu zmierzyć  się z zabójstwem na wyspie Mersea, gdzie zostają znalezione zwłoki w stanie głębokiego rozkładu. Miejscowa policja prosi Davida Huntera o pomoc przy ich wydobyciu i identyfikacji. Czy Hunter i tym razem poradzi sobie z rozwikłaniem tej zagadki? Z pewnością kolejny raz udowodni, że to nie śmierci powinniśmy się obawiać.

Simon Beckett, urodzony w 1960 roku dziennikarz i pisarz. Początkowo pracował jako freelancer. Publikował wówczas w „The Times”, „The Daily Telegraph” i „The Observer”. Jest autorem czterech międzynarodowych bestsellerów z udziałem charakterystycznego kryminologa-antropologa Davida Huntera: Chemia śmierci, Zapisane w kościach, Szepty zmarłych i Wołanie grobu. Obecnie mieszka w Yorkshire.