Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Centrum Sztuki Mościce

Zapraszamy na Interaktywną Wystawę Edukacyjną EXPLORATORIUM.  ZABAWY Z NAUKĄ w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Celem wystawy jest przedstawienie otaczających nas zjawisk fizycznych w takiej formie, aby stały się zrozumiałe dla każdego. Mają temu służyć eksperyment i zabawa. Stanowiska wystawy zostały specjalnie zaprojektowane z myślą o tym, aby zwiedzający mógł samodzielnie odkrywać różne aspekty prezentowanych zjawisk: , m.in. takie jak: złudzenia optyczne, grawitacja, człowiek i jego organy, zagadki logiczne, itp. Tutaj nauka staje się ciekawsza i łatwiej przyswajalna.

Wystawa adresowana jest do małych dzieci, dorosłych, rodzin, zwiedzających indywidualnych.

Centrum Sztuki Mościce
20 maja 2017 r.  godz. 15.00 – 20.00 ANTRESOLA  WSTĘP WOLNY
Ul. Traugutta 1, 33 – 101 Tarnów
Informacje : Kasa CSM tel. 14 633 46 04
www.csm.tarnow.pl

O akcji

Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE) to największe wydarzenie prezentujące projekty zrealizowane dzięki unijnemu dofinansowaniu. To setki wydarzeń i tysiące odwiedzających, którzy przez cztery dni mogą skorzystać z szerokiej gamy propozycji spędzenia wolnego czasu w całym kraju. A wszystko dzięki beneficjentom, którzy otwierają drzwi swoich projektów, oferują zniżki, darmowe wejścia lub po prostu prezentują pomysły zrealizowane dzięki środkom unijnym.

Kiedy?

W tym roku  IV edycja akcji, odbędzie się od 18 do 21 maja.

Kto się otwiera?

Do tegorocznej edycji akcji zgłosiło się około 800 podmiotów z całej Polski. Już wiemy, że wśród prezentujących swoje projekty będą m.in. Port Lotniczy Fryderyka Chopina w Warszawie, Opera i Filharmonia Podlaska, Hala Stulecia we Wrocławiu, Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie, EC1 w Łodzi, Teatr Szekspirowski w Gdańsku, Ministerstwo Rozwoju i wiele innych atrakcyjnych miejsc, zarówno w wielkich miastach jak i małych miejscowościach.

To co jednak najbardziej przyciąga w DOFE to możliwość zobaczenia miejsc na co dzień niedostępnych, np. zaplecza teatrów, lotnisk, a nawet stacji uzdatniania wody czy oczyszczalni ścieków. DOFE to jedyna okazja, żeby zobaczyć jak powstaje energia z odpadów Białymstoku czy zobaczyć co się dzieje za sceną Teatru Powszechnego w Łodzi. Większość beneficjentów otwiera swoje projekty po raz kolejny w ramach naszej akcji, ale są też nowości!

Co nowego?

Fundusze Europejskie ciągle dostarczają nam nowych projektów. Widać to również na liście wydarzeń DOFE. W tym roku po raz pierwszy będzie można zwiedzić Muzeum Warszawy, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, Centrum Badań i Rozwoju Mlekovita, Centrum Geoedukacji w Kielcach, Port Lotniczy Gdańsk, Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie i wiele innych.

Więcej informacji: https://dniotwarte.eu/