Orszak weselny na ulicach miasta DZISIAJ

Barwny orszak weselny będzie można zobaczyć na ulicach Tarnowa już dzisiaj, 11 maja. Gniade konie pociągną wóz drabiniasty, na którym zasiądzie para młoda, a towarzyszyć jej będzie kapela „Świerczkowiacy”. Rozśpiewany orszak pojawi się m.in. na Burku, pl. Sobieskiego i na Rynku.

Początek imprezy zaplanowano o 16:30. Orszak przejedzie koło PWSZ, ul. Mickiewicza, al. Solidarności, ul. Szkotnik. Następnie przez ul. Bema dotrze na Burek, gdzie zaplanowano przystanek. Stamtąd orszak przejdzie do centrum miasta. Około godz. 17:30 parę weselną będzie można spotkać na pl. Sobieskiego, 15 minut później na Rynku. Szczegółowy plan przejazdu dostępny poniżej.

Ten barwny korowód to akcja Centrum Sztuki Mościce. „Świerczkowiacy” zaśpiewają, zatańczą, zabawią publiczność. Będzie to też okazja, by przedstawić wiosenną ramówkę kulturalną CSM.

Plan trasy orszaku weselnego:

• 16:30 – przejazd obok PWSZ, ul. Mickiewicza, al. Solidarności, ul. Szkotnik,
  • następnie przejazd przez rondo na Krakowskiej i skręt w ul. Bema
  • 17:00 – przystanek na Burku
  • przejazd: ul. Panny Marii, ul. Narutowicza, ul. Bandrowskiego, ul. Krakowska
  • 17:25 – ul. Krakowska, przejście do góry ulicy.
  • 17:35 – przystanek Plac Sobieskiego
  • 17:50 – orszak wsiada na wóz przejazd do rynku naokoło Ratusza