Extra Szkolna Stołówka na półmetku. Głosowanie na szkoły nadal trwa

Jeszcze przez 6 tygodni trwa głosowanie w konkursie, który towarzyszy programowi „Extra Szkolna Stołówka”. Szkoły podstawowe walczą o remont stołówki – takie wsparcie otrzyma pięć szkół z całej Polski. Ponadto w 50 szkołach zostaną przeprowadzone warsztaty dotyczące mądrego gospodarowania żywnością, a każda szkoła, która przystąpi do programu, otrzyma dostęp do darmowych materiałów edukacyjnych.

Głosowanie na szkoły ruszyło 1 lutego i potrwa do 31 maja, dlatego to najlepszy czas na mobilizację!

Do tej pory do konkursu zgłosiło się 471 szkół z całej Polski, w tym z poszczególnych województw (dane z dnia 13.04.2017):

• z województwa dolnośląskiego – 27
  • z kujawsko – pomorskiego – 10
  • z lubelskiego – 56
  • z lubuskiego – 3
  • z łódzkiego – 35
  • z małopolskiego – 18
  • z mazowieckiego – 63
  • z opolskiego – 14
  • z podkarpackiego – 21
  • z podlaskiego – 7
  • z pomorskiego – 18
  • ze śląskiego – 103
  • ze świętokrzyskiego – 15
  • z warmińsko – mazurskiego – 26
  • z wielkopolskiego – 30
  • z zachodniopomorskiego – 25

Najwięcej głosów łącznie zebrały dotychczas szkoły z województw: śląskiego, mazowieckiego i lubelskiego.

A oto pierwsza 10. szkół z największą ilością głosów:

• Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Żychlinie
  • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie
  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Czeladzi
  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Miłośników Ziemi Śląskiej w Świętochłowicach
  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Rudniku nad Sanem
  • Szkoła Podstawowa im. bpa Franciszka Jaczewskiego w Górkach Grubakach
  • Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Rychwale
  • Szkoła Podstawowa nr 5 w Pyskowicach
  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Łosicach
  • Szkoła Podstawowa w Sewerynowie.

Jak zagłosować na szkołę?

Rywalizacja jest zacięta, bo jest o co walczyć. Jak sprawić, aby szkoła z naszego regionu miała szansę na wygraną?

Głosować na szkoły może każdy – wystarczy wejść na stronę www.extrastolowki.pl i zagłosować na zdjęcie stołówki dodane przez daną szkołę. Jedna osoba może oddać jeden głos dziennie, warty jeden punkt. Aby zwiększyć szansę na wygraną, wystarczy zarejestrować paragon z dowolnego produktu Delmy – szkoła otrzyma wtedy głos o wartości 10 punktów. W ostatnim miesiącu głosowania warto pamiętać, by nadal wspomagać swoimi głosami szkołę ze swojego regionu.

Jest o co walczyć!
Stołówki zostaną wyremontowane w pięciu szkołach. Ponadto w 50 kolejnych szkołach z największą ilością głosów eksperci Federacji Polskich Banków Żywności przeprowadzą warsztaty dotyczące mądrego gospodarowania żywnością. 30 kolejnych szkół otrzyma także zestaw 50 kolorowych tac, w które extra stołówka powinna być wyposażona.

Regulamin programu znajduje się na www.extrastolowki.pl.

Inicjator programu – Delma

Partner społeczny – Federacja Polskich Banków Żywności