Menu

Spotkanie autorskie z Lechem Majewskim

W piątek, 21 kwietnia odbędzie się spotkanie autorskie z Lechem Majewskim – autorem plakatu tegorocznej edycji festiwalu Tarnowska Nagroda Filmowa.

 Będzie to jedno z wydarzeń towarzyszących 31. Tarnowskiej Nagrodzie Filmowej. Spotkanie rozpocznie się o godz. 11.00 w auli bud.C.017, PWSZ w Tarnowie, ul. Mickiewicza 8.

Tego samego dnia, o godz. 17 zostanie otworzona wystawa autora w BWA w Tarnowie. A w niedzielę, o 15.00 autor oprowadzi  chętnych gości po wystawie.

Lech Majewski* (ur.1953) – polski reżyser filmowy i teatralny, pisarz, poeta i malarz. Artysta multidyscyplinarny. Szeroko znany jako reżyser filmów takich jak: „Młyn i Krzyż”, „Basquiat – Taniec ze śmiercią”, „Wojaczek”. Ukończył reżyserię w Łódzkiej Szkole Filmowej. Studiował również w ASP. Jest twórcą niezwykle wszechstronnym. Poza reżyserią filmową i teatralną fascynuje go literatura, poezja a także malarstwo. Wydał kilka tomików wierszy („Baśnie z tysiąca nocy i jednego miasta”, „Poszukiwanie raju”). Pisał również powieści, najbardziej znane to „Szczury Manhattanu”, „Pielgrzymka do Grobu”. Lech Majewski jest autorem plakatu tegorocznej edycji festiwalu Tarnowska Nagroda Filmowa.

Wystawa  będzie czynna do 3.05.2017

Jedno z wydarzeń towarzyszących 31. Tarnowskiej Nagrodzie Filmowej

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>