XV Dzień Pamięci o Holocauście „Nie masz już w Polsce żydowskich miasteczek”

W poniedziałek 10 kwietnia 2017 roku już po raz piętnasty młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna uczestniczyła w Dniu Pamięci o Holocauście i Przeciwdziałaniu Zbrodniom Przeciwko Ludzkości. Dąbrowski Dzień Pamięci corocznie organizowany jest przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, przy wsparciu Dąbrowskiego Domu Kultury.

Koordynatorem i pomysłodawcą jest Jolanta Stelmach. Impreza odbywa się  pod patronatem Starosty Dąbrowskiego i Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej. Gośćmi specjalnymi  tej edycji byli uczniowie i nauczyciele kilku amerykańskich szkół średnich (Kalifornia, New Jersey), realizujący specjalny program studiów nad holocaustem.

W ramach tegorocznych obchodów przeprowadzono konkursy: fotograficzny, recytatorski, wokalny i taneczny. W sumie w prezentacjach scenicznych oraz konkursie fotografii nagrodzonych i wyróżnionych zostało kilkudziesięciu uczestników.

Fotografie konkursowe oceniała komisja w składzie: Edmund Wilk (Przewodniczący), Stanisław Stroński, Jolanta Stelmach i Paweł Chojnowski.

Nagrodę przyznano  Natalii Bąba (Gimnazjum w Oleśnie).

Prezentacje oceniała komisja w składzie: Bożena Nadolska-Walus, Elżbieta Czosnyka.

KONKURS RECYTATORSKI:

– gimnazja

I miejsce ex aequo – Anna Cieciura (Gimnazjum w Szczucinie) i Sebastian Czub (Gimnazjum w Borkach),

II miejsce ex aequo – Sylwia Kobos (Gimnazjum w Szczucinie) i Mateusz Minor (Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej),

III miejsce ex aequo – Damian Giza (Gimnazjum w Borkach) i Karolina Padło (Gimnazjum

w Żabnie),

wyróżnienie – Julia Tatarczuch (Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej),

– szkoły ponadgimnazjalne:

• I miejsce – Dawid Rodak (I LO w Tarnowie)
  • II miejsce ex aequo – Katarzyna Czajkowska (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej ) i Gabriela Leżoń (ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej),
  • III miejsce ex aequo – Katarzyna Ryczek (ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej) i Barbara Chmura (ZSP w nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej).
  • KONKURS WOKALNY:

I miejsce – Natalia Nędza (Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej),

II miejsce ex aequo – Daria Pyrcz (Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) i Emilia Soja (Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej),

III miejsce – Julia Ciepiela (Gimnazjum w Oleśnie) i Kamila Golemo (Gimnazjum nr 2

w Dąbrowie Tarnowskiej),

Wyróżnienia: duet Martyna Kupiec i Małgorzata Wąż (Gimnazjum w Radwanie) oraz Oliwia Jurczyk (Gimnazjum w Oleśnie),

– szkoły ponadgimnazjalne:

• I miejsce – Ilona Krawczyk (I LO w Tarnowie),
  • II miejsce ex aequo – Dawid Sowa (ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)
  • i Bartłomiej Filipski (ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej),
  • III miejsce – Klaudia Zawiślak oraz trio: Gabriela Woźniak, Patrycja Zalewska i Monika Baran (wszyscy – ZSP
  • nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej).
  • KONKURS TANECZNY:

I miejsce – „MINIAN” (Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej),

II miejsce – „JERUSALEM” (ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej).

Nagrody rzeczowe i dyplomy ufundowali organizatorzy oraz Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej i Burmistrz Dąbrowy Tarnowskie

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku