Termalica powalczy w Poniedziałek Wielkanocy z Piastem Gliwice

Pierwszy raz w historii piłkarzom Bruk-Bet Termaliki Nieciecza przyjdzie rywalizować o punkty w Poniedziałek Wielkanocy. Ich rywalem w tym dniu będzie Piast Gliwice.

To obecny wicemistrz Polski. W tym roku nie obroni tego osiągnięcia. Drużyna zajmuje dwunaste miejsce z 30 punktami zobacz wyniki. Na postawę Piasta wpłynął kryzys, w którym się znalazł. Ożywczo na zespół podziałało przyjście trenera Dariusza Wdowczyka, który od 3 marca 2017 pracuje z nim. W tym czasie zdobył osiem punktów, nie przegrał czterech spotkań z rzędu.  Wdowczyk to trzeci szkoleniowiec w tym sezonie pracujący e w Gliwicach. Sezon drużyna rozpoczęła z Jirim Neckiem. 1 września zastąpił go Radoslav Látal. Dla niego był to powrót do Gliwic, po bardzo dobrym poprzednim sezonie. Drugie podejście nie okazało się udane dla Czecha. W marcu pożegnał się z drużyną, zostawiają ją na 14 pozycji.  Najefektywniejszym piłkarzem gliwiczan jest z trafieniami Hiszpan Gerard Badia (8 bramek, 3 asysty). Czołowymi zawodnikami drużyny są też: Radoław Murawski, Sasza Żivec czy Jakuba Szmatułę.

Historia meczów z Piastem

Z przerwami od siedmiu lat trwa rywalizacja „Słoni” z „Piastunkami”. Wygrały zaledwie jeden mecz. Gliwiczanie zwyciężyli w pięciu, w jednym padł remis.

Bilans meczów: Sezon 2010/11, I liga: Piast Gliwice – Termalica Bruk-Bet Nieciecza 3:1, Termalica Bruk-Bet – Piast 3:1.  2011/12, I liga: Termalica Bruk-Bet – Piast 2:3,  Piast – Termalica Bruk-Bet 1:1, 2015/16 Ekstraklasa: Piast Gliwice – Termalica Bruk-Bet 1:0, Termalica Bruk-Bet – Piast Gliwcie 3:5. Jesienią w Gliwicach górą był Piast. Wygrał 2:1

zobacz skrót meczu

Wojciech Kędziora, Kornel Osyra i Dariusz Trela – to oebcni piłkarze „Słoni”, którzy w przeszłości grali w Piaście Gliwice. Kędziora w latach 2004 – 08 oraz 2011-15, zagrał w 199 meczach, strzelił 46 bramek.

Osyra w 61 meczach strzelił 4 gole. Było to w latach:  2013-16. Barw Piasta bronił również Dariusz Trela w latach 2011-14 rozegrał 82 mecze.

Rozmowa z Vlastimirem Jovanovicem, pomocnikiem Bruk-Betu Termaliki Nieciecza

Pierwsz raz w Poniedziałek Wielkanocy piłkarze Bruk-Betu Termaliki zagrają o punkty. Na własnym stadionie zmierzą się z Piastem Gliwice. Do tego meczu przystępujecie po czterech kolejnych porażkach. Czy w najbliższym spotkaniu będzie lepiej? Skąd czerpać nadzieję, że stanie się tak w spotkaniu 29.kolejki LOTTO Ekstraklasy?

– Sytuacja, w której się znaleźliśmy nie jest komfortowa. Sami ją skomplikowaliśmy. Trzeba jak najszybciej z niej wyjść i ponownie wskoczyć do pierwszej ósemki. Pierwszy raz w tym sezonie znajdujemy się poza nią. To nic fajnego. Mecz w Lany Poniedziałek, to dla kibiców, ale i dla nas nowe doświadczenie, oby było radosne.

Drużyna „Słoni” znalazła się w nieciekawej sytuacji. Co teraz jest jej najbardziej potrzebne?

Ostatni mecz pokazał, że możemy dobrze grać. Szkoda, że nie przełożyło się to na wygraną. Nie załamujemy się tym. Przed nami nowe wyzwanie. Musimy do niego podejść odpowiednio nastawieni psychicznie. Jestem przekonany, że na murawie damy z siebie więcej niż sto procent.

Ostatnie kolejki to dla Was mecze z drużynami, które zaczynają łapać „drugie życie”. Po Wiśle Kraków, która jeszcze niedawno była w głębokim kryzysie, teraz zmierzycie się z Piastem, który również kłopoty ma za sobą.

Czas najwyższy to zmienić. Piast przyjedzie do nas podbudowany, wynikami. Walczą o każdy punkty. Nie bez powodu. Po podziale tabeli to będzie istotne. Wtedy dopiero rywalizacja nabierze rumieńców. My wierzymy, że odwrócimy zły los.

– Jakie są największe Twoim zdaniem atuty Piasta?

Na pewno do nich można zaliczyć Hiszpana Gerarda Badíę. Nie możemy zapominać, że gliwiczanie są grożni i bardzo waleczni.

Źródło:http://www.termalica.brukbet.com

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku