Menu

Wygrana Macieja Gładysz oraz podium Natalii Gładysz na starcie sezonu 

W dniach 8-9 kwietnia 2017 roku odbyła się inauguracja serii Rotax Max Challenge Polska 2017. Na torze Awix Racing Arena w Toruniu zobaczyliśmy czołówkę zawodników serii kartingowej Rotaxa w naszym kraju. W zawodach startowali również nasi młodzi kierowcy kartingowi – klubu TTSK K-TEAM Tarnów działającego przy Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych – Torze Speed Race Tarnów, Maciej i Natalia Gładysz oraz Franciszek Bielusiak.

Maciej Gładysz stanął na najwyższym stopniu podium, a Natalia Gładysz zajęła 3 miejsce. Dodatkowo Maciej został wyróżniony nominacją do Akademii ORLEN TEAMU.
Dwójka reprezentantów GKT na torze obecna była już od czwartku. Mimo niesprzyjającej pogody prowadzili  intensywne treningi by przypomnieć sobie charakterystykę toruńskiej nitki i jak najlepiej przygotować się do zawodów.
Praca nie poszła na marne, albowiem już podczas sobotniego warm-up’u Maciek notuje najlepszy czas okrążenia. Wygrywając kolejno czasówkę i dwa wyścigi kwalifikacyjne, potwierdza swoją doskonałą formę i kończy sobotnie zmagania jako lider MICRO MAXA. W niedzielę sytuacja nie ulega zmianie. Najlepszy wynik warm-up’u i wygrane półfinał i finał zapewniają mu zwycięstwo 1. rundy pucharu.
Ogromnym wyróżnieniem była nominacja Macieja do Akademii ORLEN TEAMU, którą wyróżnionych zostało zaledwie 15, najlepiej zapowiadających się kierowców ROTAXA.
Natalia Gładysz również udowodniła, że nowy sezon rozpoczyna z bojowym nastawieniem. Sobotnią czasówkę podsumowuje 4 rezultatem, który poprawia już podczas HEAT’ów. Oba wyścigi kwalifikacyjne kończy na 3 miejscu, dzięki czemu finałową część zawodów rozpoczyna także z 3 pozycji. Niedzielny półfinał to liczne pojedynki zawodniczki, które podsumowuje 4 miejscem. Straty odrabia w finale i utrzymując równe i pewne tempo sklasyfikowana zostaje zarówno w podsumowaniu wyścigu, jak i całej rundy na 3 miejscu. W kategorii Micro Maxa wystartowało 21 zawodników.

Z kolei w klasyfikacji drużynowej tarnowianie zajmują bardzo dobre 1 miejsce.

Natomiast Franciszek Bielusiak w kategorii Micro Max Pokazy radził sobie rewelacyjnie, jeździł dobrym tempem i zbierał cenne doświadczenie w stawce najmłodszych adeptów.

Pełni optymizmu czekamy na kolejne rundy zawodów.

Tradycyjnie składamy wielkie podziękowania dla Promotorów Sportu Kartingowego w Tarnowie i Małopolsce.

Kolejne rundy serii Rotax Max Challenge Polska 2017 zaplanowano na 29-30.04.2017 roku w Słomczynie.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

 

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>