WSPINACZKA PO RAZ 6. NA WYSOKIM POZIOMIE

W Tarnowie spotkali się zawodnicy z całego kraju na szóstych już Ogólnopolskich Zawodach we Wspinaczce Osób z Niepełną Sprawnością. Wśród ponad 250-osób – zawodników i kibiców – były emocje, rozczarowania i radość zwycięstwa.

Zawody, w najlepszy z możliwych sposobów, zorganizowali Fundacja REPI oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie. Wszystko było przewidziane, dopracowane, po to, by zawodnicy, ich trenerzy i opiekunowie znów poczuli się w Tarnowie jak najlepiej. Każdy z pracowników obu organizatorów dał z siebie wszystko. PWSZ i REPI mogą pochwalić się dobrą organizacją przebiegu rywalizacji, która pozwala na sprawne przeprowadzenie rozgrywki, nie powodując przeciągania się imprezy.

Maciej Żak, kierownik zawodów ze strony Fundacji REPI podkreśla, że co roku na imprezę przyjeżdżają nowe placówki, co przyczynia się do szerzenia tej dyscypliny w środowisku osób z niepełnosprawnościami. Placówki zgłaszają się z dużym wyprzedzeniem, ponieważ jak co roku zainteresowanie było ogromne.

Natomiast przedstawicielka PWSZ Marta Bibro dodaje, że w tym roku urozmaiciliśmy imprezę. Dzięki studentom PWSZ mogliśmy zorganizować dodatkowe atrakcje dla kibiców i zawodników w postaci gier i zabaw ruchowych. Mamy nadzieje że taki pomysł spodobał się uczestnikom i planujemy rozwijać ten wątek na przyszłych edycjach zawodów. Studenci fizjoterapii PWSZ, jak zwykle, licznie i ochoczo włączyli się w organizację zawodów.

Nad zabezpieczeniem medycznym zawodników czuwali m.in. studenci pielęgniarstwa PWSZ. Dziękujemy im serdecznie za to że czuwali nad bezpieczeństwem. Na szczęście nie doszło do jakiegokolwiek zdarzenia, które wymagałoby ich interwencji.

Do Tarnowa przyjechało 100 zawodników z 18-tu instytucji z całego kraju. Towarzyszyli im rodzice, trenerzy, opiekunowie. Nie zabrakło też kibiców. Warto zwrócić uwagę na to, że liczba tych ostatnich przybywa z roku na rok oraz to, że wśród nich są absolwenci Uczelni, którzy do tej pory pomagali przy organizacji Zawodów. Władze PWSZ cieszy także to, że absolwenci Szkoły pracują z tą grupą osób i przyjeżdżają na zawody jako ich trenerzy.

Najlepsze zawodniczki w kategorii freestyle kobiet to:

Małgorzata Kocur

Małgorzata Plebańczyk

Kinga Curyło

Najlepsi zawodnicy w kategorii freestyle mężczyzn to:

Dawid Skórski

Tomasz Wyrostek

Andrzej Łępa

W kategorii na czas wśród kobiet zwyciężyły:

Małgorzata Golemo

Edyta Jankowska

Katarzyna Gorlicka