PEŁEN RELIGIJNYCH TREŚCI SPEKTAKL „MÓJ CHRYSTUS POŁAMANY” NA SCENIE DDK

Scena DDK była miejscem niezwykłego spektaklu przedstawionego przez społeczność Szkoły Podstawowej im. Błogosławionej Karoliny  w Ilkowicach (dzieci, rodzice i nauczyciele). „Mój Chrystus połamany” opowiada o konieczności dostrzeżenia w wartościach chrześcijańskich priorytetowych wskazówek życia: pokory, miłości bliźniego i wyzbycia się egoizmu. Spektakl został zaprezentowany młodej widowni (uczniowie dąbrowskich szkół: Gimnazjum nr 1 i ZSP nr 2), która wypełniła salę „Sokoła”.

Partnerem wydarzenia było Stowarzyszenie Przyjaciół Podola, wśród publiczności była obecna Prezes  Aleksandra Świderska, która nie kryła wzruszenia wywołanego grą aktorów z Ilkowic. Spektakl został przygotowany przez nauczycielki: Ewę Saładygę i Marię Merchut-Szwalec, opr.muzyczne – Bartłomiej Szułakiewicz.

Przedstawienie bardzo dobrze wpisało się w nastrój Wielkiego Postu, wprowadzając do najważniejszych dla chrześcijaństwa dni Wielkiego Tygodnia.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku