31. Tarnowska Nagroda Filmowa

Już wiadomo, jakie główne atrakcje czekają na  widzów podczas  festiwalu filmu w Tarnowie.

Podczas konferencji prasowej   Jerzy Armata dyrektor artystyczny TNF,  Anna Grygiel Dyrektor TNF oraz  Tomasz Kapturkiewicz  dyrektor TCK przedstawili listę filmów konkursowych, które w tym roku zostaną zaprezentowane podczas festiwalu. Ciekawie zapowiada się także oferta imprez towarzyszących : od cyklu Wajda- portret zwielokrotniony, w ramach którego znajdują się trzy wystawy, projekcje filmów Mistrza, a także adeptów jego  szkoły; poprzez  zaplanowane spektakle teatralne w Solskim ( Msza za miasto Arras, Ikebana); koncerty : Inauguracyjny (Napiórkowski/ Lesicki) i towarzyszący Gali Zakończenia ( Jan Ptaszyn Wróblewski), poprzez przegląd filmów młodych twórców ( Studio Munka, Studio Wajda) do bardzo bogatej, wyjątkowej  propozycji filmów dla młodego widza. Zapowiadają się tez wizyty ciekawych i ważnych twórców  filmu polskiego. Szczegóły niedługo pokażą się na stronie internetowej  31. Tarnowskiej Nagrody Filmowej.

Obecny na konferencji prezydent miasta Tarnowa Roman Ciepiela wypowiedział się na temat  obecnej sytuacji  finansowej TNF, która miała problem po wycofaniu się strategicznego partnera, Grupy Azoty SA. Obecnie tę rolę przejęło Województwo Małopolskie, taktując to jako promocje regionu i marki Małopolski.  Gmina  Miasta Tarnowa, także pospieszyła z pomocą, dzięki czemu budżet tegorocznej Nagrody udało się szczęśliwie zamknąć.

Więcej wkrótce  w papierowym wydaniu  MiL, oraz na naszym portalu!

Już wiadomo, jakie główne atrakcje czekają na widzów podczas festiwalu filmu w Tarnowie.