Menu

RELACJA Z WARSZTÓW „E-PASJONACI” PRZYGOTOWANYCH PRZEZ MIEJSKĄ BIBLIOTEKĘ PUBLICZNĄ W DĄBROWIE TARNOWSKIEJ

Po raz trzeci Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej wzięła udział w Międzynarodowej Kampanii „Tydzień z Internetem”, której koordynatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Internetowego.

Spotkanie odbyło się 30 marca 2017r. w naszej książnicy. Tematem tegorocznej edycji byli „e-Pasjonaci”. Uczestnicy dowiedzieli się w jaki sposób powstają blogi, na których różni ludzie pokazują swoje pasje i zainteresowania. Poznali metody wyszukiwania informacji dotyczących różnego rodzaju hobby. Spotkanie skupiło się wokół trzech dziedzin: majsterkowania, gotowania i szycia. Biorący udział  w zajęciach mogli określić co ich najbardziej interesuje a następnie, dobierając się w grupy, wspólnie rozwiązywali quiz dotyczący wcześniej przedstawionych hobby. Prezentacja ubogacona była licznymi filmikami i linkami do blogów.

Uczestnicy dobrze się bawili, oglądając jak uszyć ogon syreny lub odgadując ile przepisów na sernik znajduje się na stronie internetowej „Kwestia Smaku”. Drużyny miały za zadanie również zrobić pojemnik na długopisy z czterech, wybranych przez liderów, przedmiotów. Organizery wyszły  przepiękne. Po podliczeniu punktów nastąpiło ogłoszenie zwycięzców, a każdy team otrzymał drobny upominek. Spotkanie zakończyło się prezentacją pani Bogusławy Bociek – uczestniczki warsztatów działających przy MBP. Gość specjalny pokazał w jaki sposób, korzystając z zasobów internetu, odnaleźć swoich przodków. W zajęciach wzięli udział członkowie: dziennego Domu Senior-Vigor wraz  kierownikiem Renatą Bączek, warsztatów artystycznych działających przy MBP, czytelnicy oraz sympatycy naszej książnicy. Dziękujemy za mile spędzone chwile i zapraszamy za rok na kolejny „Tydzień z Internetem”.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>